Janc i Zorman bez medalu

sobota, 25 stycznia 2020 20:11 / Autor: Damian Wysocki

Zawodnicy PGE VIVE nie wrócą do Kielc z mistrzostw Europy z medalami w trzech kolorach. W meczu o "brąz" Słowenia Blaża Janca przegrała z Norwegią 20:28.

Dla obu zespołów był to dziewiąty mecz na turnieju, piąty w ostatnim tygodniu. Lepiej ze zmęczeniem poradziła sobie kadra prowadzona przez Christiana Berge, która w nogach miała dwie dogrywki z półfinałowego starcia z Chorwacją. Współgospodarze EURO po pierwszej połowie prowadzili 12:9. Sprawę brązowego medalu zamknęli na początku drugiej części: zdobyli pięć kolejnych bramek, nie tracąc żadnej. Później mogli spokojnie kontrolować mecz. Blaż Janc, prawy rozgrywający PGE VIVE, zdobył 3 gole, notując 50-procentową skuteczność.

W sobotę został rozegrany również mecz o 5. miejsce, w którym Niemcy pokonały Portugalię 29:27. Swoją cegiełkę do tego triumfu dołożył Andreas Wolff, który odbił 11 z 33 rzutów rywali, co dało mu 33-procentową skuteczność obron. Kapitan PGE VIVE zdobył również 2 gole po rzutach przez całe boisko do pustej bramki.

W niedzielę w wielkim finale zobaczymy pojedynek Chorwacji z Hiszpanią. To starcie rozpocznie się o godz. 16.30