W Płocku kielczanie mieli swój moment chwały. SMS Kielce zagra w Lidze Centralnej

poniedziałek, 20 maja 2024 13:22 / Autor: Michał Gajos

Szczypiorniści SMS-u ZPRP Kielce wygrali piątą edycję SMS Cup. Podopieczni Michała Jurasika najpierw pokonali płocczan, a następnie ekipę z Kwidzyna. Nagrodę odebrali podczas niedzielnej Świętej Wojny w Superlidze.

W sobotę kielczanie rozegrali pasjonujący mecz z ekipą gospodarzy. W drugich 30 minutach musieli gonić wynik po pierwszej połowie przegranej 11:15. Ich pogoń była skuteczna i zakończyła się wspaniałą obroną rzutu karnego Kacpra Kalety, która zagwarantowała zwycięstwo 26:25.

W niedzielnym finale to zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego był na czele przez znaczą część zawodów. Choć w pewnym momencie zawodów późniejsi triumfatorzy osiągnęli nawet siedem goli na plus, to finalnie zwyciężyli z ZPRP Kwidyn 34:32.

Ekipa trenera Jurasika zapewniła sobie prawo gry w rozgrywkach Ligi Centralnej Mężczyzn w kolejnym sezonie.