Dobra obrona nie wystarczyła. Suzuki Korona Handball wyeliminowana z Pucharu Polski

środa, 03 lutego 2021 18:35 / Autor: Damian Wysocki

Suzuki Korona Handball pożegnała się z rozgrywkami o Puchar Polski. W meczu 1/8 finału przegrała w swojej hali z superligowym Eurobudem JKS Jarosław 25:28.

Początek spotkania przyniósł wyrównaną grę. Oba zespoły postawiły na twardą defensywę. Po 11. minutach był remis 5:5. Kolejne dwa trafienia padły łupem kielczanek.

Drużyna z Jarosławia szybko doprowadziła do remisu, a później przejęła inicjatywę. Nie do zatrzymania były Aleksandra Zimny oraz Katarzyna Kozimur, które popisywały się rzutami z drugiej linii. Podopieczne Pawła Tetelewskiego większość ataków kierowały przez środek. Przed zejściem do szatni popełniły kilka błędów i po 30 minutach przegrywały 13:16.

Po zmianie stron szczypiornistki Suzuki Korony Handball dały popis gry obronnej, w której zaczęły grać wyżej. Odrabianie strat przyszło jednak mozolnie, bo same popełniły błędy w ataku. W końcu doprowadziły do stanu 16:16. Pierwszą bramkę po przerwie dały sobie rzucić dopiero w 38. minucie. Przyjezdne zdołały jednak szybko wrócić na trzy trafienia przewagi. W 43. minucie było 21:18.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego znowu złapały kontakt. Mimo kilku szans długo nie mogły doprowadzić do remisu. Na dziesięć minut przed końcem przegrywały 22:23.

Długo na tablicy wyników utrzymywał się wynik 24:25 dla Eurobudu JKS. Kielczanki nie zdołały jednak przełamać mocnej defensywy rywalek. Przyjezdne w końcówce wyprowadziły dwa kontrataki, swojego pierwszego gola w tej części po rzucie z drugiej linii zdobyła Aleksandra Zimny i sprawa awansu została rozwiązana.

Suzuki Korona Handball – Eurobud JKS Jarosław 25:28 (13:16)

Suzuki Korona: Hibner, Szplit – Kędzior 2, Gliwińska 4, Rosińska 2, Czekala,  Pastuszka 3, Młynarska-Papaj 5, Zimnicka 4, Skowrońska 5, Piwowarczyk