PŚ: Polacy z Bieńkiem obrali kurs na Rio

sobota, 12 września 2015 07:36 / Autor: Damian Wysocki

Prawdziwy horror swoim kibicom zafundowali polscy siatkarze w meczu czwartej kolejki Pucharu Świata z Iranem. Biało-czerwoni przegrywali już 0:2, ale dzięki fantastycznej grze w kolejnych setach wygrali 3:2. Dobry występ w narodowych barwach zanotował Mateusz Bieniek z Effectora Kielce.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla Polaków. Biało – czerwoni słabo prezentowali się w przyjęciu oraz zagrywce, natomiast Irańczycy grali z wielką determinacją i to oni wygrali dwie pierwsze partie. W trzecim secie Polacy wrócili do gry w wielkim stylu wygrywając 25:15. Biało – czerwoni poszli za ciosem i w kolejnej partii wygrali do 20. W tie –breaku podopieczni Antigii Nie pozostawili złudzeń Irańczykom zwyciężając 15:11 i pokonując ich w całym meczu 3:2.

Mateusz Bieniek ponownie wybiegł w pierwszej szóstce i rozegrał bardzo dobry mecz. Środkowy zdobył osiem punków. Czterokrotnie kończył ataki, a także zaliczył po dwa asy serwisowe i bloki.

W tabeli pucharu świata Polacy po czterech kolejkach zajmują drugie miejsce tuż za USA. Awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio wywalczą dwa najlepsze zespoły. Biało-czerwoni nie mają czasu na odpoczynek już w niedziele o 5.10  zagrają z Wenezuelą.

Polska - Iran 3:2(18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11)

Polska: Kurek (19), Kubiak (12), Nowakowski (11), Bieniek (8), Buszek (4), Łomacz, Zatorski (libero) oraz Mika (14), Drzyzga (1) i Konarski

Iran: Ghafour (18), Mousavi (13), Mirzajanpour (11), Gholami (8), Ebadipour (7), Marouflakrani (2), Marandi (libero) oraz Ghaemi (3), Mahdavi, Senobar i Manavinezhad.