PŚ: Polacy dalej niepokonani

czwartek, 10 września 2015 10:42 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarska reprezentacja Polski kontynuuje swój zwycięski marsz w Pucharze Świata. Tym razem Biało – czerwoni 3:1 pokonali Argentynę. Kolejny dobry występ w narodowych barwach zanotował Mateusz Bieniek, środkowy Effectora Kielce.

Mecz przeciwko Argentynie podopiecznych Stephana Antigi kosztował sporo wysiłku. Polacy z rywalami stoczyli wyrównany bój. Pierwsza partia padła łupem Biało – czerwonych w kolejnej górą był zespół z Ameryki Południowej. Następne dwie sety zakończyły się zwycięstwem Polaków i wygraną 3:1 w całym meczu.

Mateusz Bieniek, który wczoraj rozegrał świetny mecz przeciwko Rosji, dzisiaj zaprezentował równą formę w starciu z Argentyńczykami. Środkowy wybiegł na parkiet w pierwszej szóstce i przy swoim nazwisku zapisał sześć punktów.

MVP spotkania wybrany został Michał Kubiak.

W piątek Polaków czeka dzień przerwy w morderczym turnieju. W sobotę rywalami Biało – Czerwonych będą Irańczycy. Początek meczu z Persami o godzinie 5.10 czasu Polskiego.

Argentyna - Polska (18:25, 25:19, 21:25, 25:27)

Argentyna: Poglajen (2), Conte (19), Sole (7), De Cecco (8), Palacios, Gauna (5), Closter (libero) oraz Garrocq (libero), Uriarte, Zornetta (11), Martina i Ramos (7)

Polska: Nowakowski (11), Kurek (23), Drzyzga (2), Kubiak (17), Buszek (12), Bieniek (6), Zatorski (libero) oraz Mika (1), Kłos i Konarski