Dafi Społem z pierwszą wygraną

piątek, 13 października 2017 20:50 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarze Dafi Społem Kielce odnieśli premierowe zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Kielczanie w spotkaniu 4. kolejki pokonali przed własną publicznością po tie-breaku drużynę Cerradu Czarnych Radom. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Jakuba Wachnika, który na swoim koncie zapisał aż 25 punktów.

Kielecka drużyna od początku udowadniała, że chce zakończyć złą serie trzech porażek z rzędu. Dafi Społem grało skutecznie na serwisie oraz zanotowało kilka ładnych wybloków. Po pierwszej pewnie wygranej partii, w drugim secie Czarni wrócili do gry. Trzecia i czwarta odsłona były niezwykle wyrównane. Choć czwarty set padł łupem podopiecznych Prygiela, to zespół z Kielc miał już piłkę meczową, która mogła zakończyć to spotkanie. To czego nie udało się w czwartym secie, kieleccy siatkarze wykonali w decydującej partii. Od początku uciekli na kilka punktów przewagi i kontrolowali przebieg tie-break'a.

Dafi Społem Kielce - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 27:29, 15:11)

Dafi Społem: Stępień 3, Wachnik 25, Nalobin 10, Pawliński 5, Łapszyński 13, Moroz 15, Czunkiewicz i Biniek (libero) oraz Szymański, Superlak.