U-20: Cebula i Zając zremisowali z Włochami

środa, 07 października 2015 17:33 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentanci Polski do lat 20 zremisowali na wyjeździe w meczu Turnieju Czterech Narodów z Włochami 2:2. W spotkaniu od pierwszej minuty zagrali dwaj zawodnicy Korony Kielce: Marcin Cebula oraz Tomasz Zając, który strzelił jedną z bramek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Włosi, którzy na prowadzenie wyszli w 18. minucie. Jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać zawodnik Korony Tomasz Zając. Gospodarze na 2:1 stzelili z rzutu karnego, ale na pięć minut przed końcem remis Biało-czerwonym uratował Bartłomiej Smuczyński.

Marcin Cebula na boisku przebywał do 61. minuty. Tomasz Zając strzelił bramkę, ale został zmieniony po przerwie przez byłego piłkarza Korony Karola Angielskiego. W spotkaniu z Włochami zagrał Lukas Klemenz, który w tamtym sezonie grał w Kielcach, a obecnie występuje w pierwszoligowym GKSie Bełchatów.

Polacy po trzech meczach z siedmioma punktami na koncie prowadzą w Turnieju Czterech Narodów. W niedzielę o 13 w Łodzi Polacy zmierzą się ze Szwajcarią.

Włochy-Polska 2-2

Bramki: Massimiliano Gatto 18, Mattia Aramu 67 (k) - Tomasz Zając 35, Bartłomiej Smuczyński

84 Polska: 12. Jakub Wrąbel – 18.Paweł Stolarski (46, 23. David Niepsuj), 3. Gracjan Horoszkiewicz, 4. Przemysław Szarek (46, 2. Paweł Bochniewicz), 17. Kamil Dankowski (46, 21. Patryk Stępiński) - 19. Aleksander Jagiełło (46, 8. Bartłomiej Smuczyński), 6. Lukas Klemenz (78, 16. Dawid Szymonowicz), 13. Jarosław Kubicki, 10. Marcin Cebula (61, 15. Dawid Kort), 20. Tomasz Zając (46, 11. Karol Angielski) - 9. Jakub Arak.