PŚ: Polacy o krok od zwycięstwa

wtorek, 22 września 2015 11:14 / Autor: Damian Wysocki

Polscy siatkarze nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki w Pucharze Świata. Dzisiaj Biało – czerwoni pokonali 3:1 Japończyków i są o krok od wygrania turnieju i wywalczenia przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Bieniek z Effectora Kielce.

Polscy siatkarze nie najlepiej zaczęli mecz. W pierwszym secie dali się zaskoczyć gospodarzą turnieju i przegrali 26:24. Źle zaczęła się również druga partia. Polacy musieli gonić wynik, na szczęcie udało się i wygrali na przewagi 25:27. Od trzeciego seta Biało – czerwoni kontrolowali sytuacje na parkiecie i w całym meczu zwyciężyli 3:1.

Kolejny dobry mecz rozegrał Mateusz Bieniek z Effectora Kielce, który wczoraj został wybrany MVP spotkania z USA. W starciu przeciwko Japonii środkowy zapisał na swoim koncie 11 punktów. Świetnie prezentował się w ataku, gdzie zdobył, aż 9 oczek. Po jednym punkcie dołożył w bloku i serwisie.

Polacy na jedną kolejkę przed zakończeniem turnieju zajmują pierwsze miejsce i są o krok od historycznego triumfu oraz wywalczenia awansu na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. W meczu, który o wszystkim zdecyduje Biało – czerwoni zmierzą się z Włochami. Aby awansować do Rio podopieczni Antigi muszą wygrać dwa sety, jeśli marzą o zwycięstwie w całym turnieju muszą pokonać zespół z Półwyspu Apenińskiego.