Malarczyk zagrał przeciwko Manchesterowi United

środa, 23 września 2015 22:18 / Autor: Damian Wysocki

Wychowanek Korony Kielce Piotr Malarczyk po raz pierwszy od transferu do Ipswich Town wybiegł na boisko w podstawowym składzie swojego nowego zespołu. Poprzeczka stoperowi została zawieszona jednak bardzo wysoko, ponieważ musiał zagrać na legendarnym Old Trafford przeciwko Manchesterowi United. Niestety drużyna „Malara” nie sprawiła sensacji i uległa faworyzowanym gospodarzom 3:0 i odpadła z rozgrywek Capital One Cup.

Piotr Malarczyk do Ipswich trafił z Korony w ostatnich dniach sierpnia. Stoper błyskawicznie zadebiutował w nowym klubie, już dzień po podpisaniu kontraktu zagrał w meczu 5. Kolejki Championship z  Brighton and Hove Albion, kiedy pojawił się na boisku w 46 minucie. Za tamto spotkanie pomimo porażki defensor zebrał pozytywne opinie.

Malarczyk wystąpił jeszcze w meczu zespołu do lat 21, a kolejne mecze Championship spędził na ławce. W środę trener Mick McCarthy postawił na niego od pierwszych minut w meczu 1/16 Capital One Cup przeciwko Manchesterowi United. Wychowanek Korony zagrał przeciwko takim rywalom jak Juan Mata, Bastian Schweinsteiger czy Wayne Rooney.

Ipswich nie zdołało sprawić sensacji i przegrało z MU 3:0, a tym samym pożegnało się z rozgrywkami.  Na listę strzelców wpisali się Rooney, Pereira oraz Martial. Malarczyk na boisku przebywał przez pełne 90 minut. Bramki klubu z Championship strzegł inny z Polaków – Bartosz Białkowski.

Piotrowi gratulujemy występu na Old Trafford i liczymy, że z jego postawy na angielskich boiskach będziemy mogli cieszyć się jeszcze nie jeden raz!