90 minut Gabovsa w reprezentacji Łotwy

sobota, 10 października 2015 20:24 / Autor: Damian Wysocki

Prawy obrońca Korony Kielce, Vladislav Gabovs zaliczył 90 minut w meczu eliminacji do EURO 2016, w którym Łotwa 2-2 zremisowała z Islandią. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział drugi zawodnik żółto-czerwonych Aleksandars Fertovs.

Islandczycy są już pewni awansu do przeszłorocznych mistrzostw starego kontynentu, ale przed swoją publicznością chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Po pierwszych 45. minutach gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach braci Sigborsson. Po przerwie Łotysze wrócili do gry po bramce Cauny. Do remisu w 68. minucie doprowadził grający w Miedzi Legnica Valerijs Sabala. Całe spotkanie w barwach Łotwy zaliczył Vladislav Gabovs, natomiast Aleksandars Fertovs mecz spędził na ławce rezerwowych.

Przed ostatnią kolejką zmagań Islandia obok reprezentacji Czech jest pewna awansu na Euro 2016. Łotwa w tabeli zajmuje piąte miejsce. W ostatniej serii spotkań, we wtorek Łotysze zagrają z Kazachstanem.