Niemrawe początki połów PGE VIVE. Kielczanie pokonali Arkę

sobota, 02 lutego 2019 16:54 / Autor: Damian Wysocki

PGE VIVE w meczu 16. kolejki PGNiG Superligi pokonało w Hali Legionów Arkę Gdynia 38:25 .Kielczanie zaliczyli niemrawy początek i w 10. minucie przegrywali 3:6. Trzy minuty później podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyszli na pierwsze prowadzenie. Do przerwy wypracowali ośmiobramkową przewagę. Po zmianie stron mistrzowie Polski znowu potrzebowali kilku dłuższych chwil na złapanie odpowiedniego rytmu. Najskuteczniejszymi w kieleckich szeregach byli Arkadiusz Moryto i Blaż Janc, którzy zaliczyli po dziewięć trafień.

PGE VIVE kolejny mecz rozegra we wtorek, również w Hali Legionów. Kielczanie o 18.30 zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

PGE VIVE Kielce – Arka Gdynia 38:25  (20:12)

PGE VIVE: Cupara, Ivić – Jachlewski, Fernandez Perez 3, Kulesz 2, Mamić,  Jurkiewicz 1, Dujszebajew 4, Lijewski, Moryto 9,  Janc 9, Karaliok 3, Aginagalde 4, Bis 3