Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wigilia Zesłania Ducha Świętego. W których parafiach odbędzie się modlitewne czuwanie? [LISTA]

piątek, 17 maja 2024 09:58 / Autor: Michał Łosiak
Wigilia Zesłania Ducha Świętego. W których parafiach odbędzie się modlitewne czuwanie? [LISTA]
Wigilia Zesłania Ducha Świętego. W których parafiach odbędzie się modlitewne czuwanie? [LISTA]
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Przed nami Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym. W przeddzień uroczystości obchodzić będziemy jej wigilię.

Wigilia w tradycji chrześcijańskiej to rozpoczęcie obchodów świątecznych wieczorem dnia poprzedzającego. Ta, przypadająca w sobotę w niezwykle uroczysty sposób pozwala wejść w głębię Zesłania Ducha Świętego. O podniosłości liturgii świadczy fakt, że przewiduje ona aż pięć czytań – cztery ze Starego i jedno z Nowego Testamentu oraz Ewangelię. W Eucharystii możemy uczestniczyć również w diecezji kieleckiej.

W szczególny sposób Wigilię Zesłania Ducha Świętego uczci parafia pw. Ducha Świętego w Kielcach przeżywająca w tych dniach przygotowania do odpustu parafialnego. Eucharystia zostanie odprawiona o godzinie 19.30.

Na liturgię o godzinie 18 zaprasza parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Małogoszczu. Po Mszy Świętej zaplanowano wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Zesłanie_Małogoszcz.jpg

Czuwanie modlitewne z Mszą Świętą o północy organizuje również parafia pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach. Z kolei parafia pw. św. Franciszka z Asyżu zaprasza na czuwanie wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym od godziny 20.30. W planie wydarzenia adoracja, pieśni uwielbienia i Eucharystia.

Adorację i modlitewne czuwanie zaplanowała również parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju. Początek o godzinie 18.

Wieczór modlitwy o godzinie 20 przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizuje również parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zesłanie_Salezjanie.jpg

Centrum Duszpasterskie Wesoła 54 obchodzi tego dnia dziesięciolecie poświęcenia Kościoła Akademickiego. O godzinie 16 zaplanowano Akatyst do Ducha Świętego.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO