Twierdza Bułgarska padła

piątek, 13 kwietnia 2018 22:15 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce znakomicie zainaugurowali zmagania w rundzie finałowej LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w meczu 31. kolejki pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 1:0. Gola, jak się okazało na wagę trzech punktów, w 35. minucie świetnym strzałem z dystansu zdobył Sanel Kapidzić. Dla Korony to pierwsze zwycięstwo przy Bułgarskiej w historii jej występów w Ekstraklasie. Lech na swoim stadionie przegrał po raz pierwszy od 369 dni.

Lech Poznań - Korona Kielce 0:1 (0:1)

Bramki: Kapidzić 35'

Lech: Putnocky - Gumny (66' Klupś), Dilaver, Vujadinović, Kostewycz - Jevtić, Trałka, Gajos, Majewski, Jóźwiak (46' Chobłenko) - Gytkjaer.

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Diaw - Kosakiewicz, Kovacević (66' Kecskes), Możdżeń, Aankour, Kallaste (62' Gardawski) - Janjić, Kapidzić (76' Soriano).

Żółte kartki: Diaw, Kosakiewicz, Alomerović, Dejmek - Gumny, Jevtić, Klupś

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA:

0': Korona w Poznaniu zagrała w osłabionym składzie. W Kielcach zostali kontuzjowani Jakub Żubrowski, Nika Kaczarawa, Oliver Petrak oraz chory Jacek Kiełb. Gino Lettieri nieco zaskoczył wyjściową "11". Od początku na boisko wybiegł Sanel Kapidzić, który w tym sezonie zaliczył jedynie 22. minuty w przegranym starciu w Płocku.

10': Pierwsze minuty bez klarownych sytuacji. Gracze Lecha często szukali podań do Gytkjaera. Duński napastnik był jednak bardzo dobrze kryty. Korona świetnie skracała pole gry. Początek bez ładnej, składnej akcji z obu stron.

14': Bardzo dobre dośrodkowanie Kosakiewicza z rzutu wolnego. Do piłki doszedł Kovacević, ale jego strzał głową przeleciał obok słupka.

25': Kolejne minuty bez sytuacji bramkowych. Korona była bardzo dobrze zorganizowana. Lech przy ataku pozycyjnym nie mógł poradzić sobie ze szczelnym, agresywnym blokiem defensywnym "żółto-czerwonych".

31': Rzut karny dla Lecha! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Diaw położył ręce na plecy Vujadinovicia. Czarnogórzec czując kontakt przewrócił się,  sędzia Jakubik wskazał na "wapno"!

32': Alomerović broni strzał Jevticia! Znakomita interwencja! To trzeci obroniony karny przez Serba w 2018 roku!

35': GOL! GOL! GOL! 1:0! Kapidzić! Bośniak oddał znakomity strzał z 20 metra! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki!

41': Trałka doszedł do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego przez Majewskiego. Strzał pomocnika gospodarzy trafił jednak w środek i skuteczną interwencją popisał się Alomerović.

50': Świetnie przed "szesnastką" z piłką zabrał się Kapidzić. Napastnik Korony "rozbujał" obrońców Lecha po czym oddał strzał. Z nim bez większych problemów poradził sobie Putnocky.

57': Próba Majewskiego z dystansu. Pewną obroną popisał się Alomerović.

68': Lekkie uderzenie Chobłenko. Bezbłędny bramkarz Korony.

69': Fatalny błąd Diawa. Senegalczyk nonszalancko na prawej stronie chciał odbić piłkę piętką. Futbolówkę przejął Klupś i zagrał wzdłuż bramki do Chobłenki. Ukrainiec w dogodnej sytuacji przestrzelił.

77': Alomerović ratuje Koronę! Serb popisał się znakomitą paradą po strzale Trałki!

80': Bardzo dobra akcja Janjicia! Bośniak ograł na skraju pola karnego jednego z defensorów Lecha, po czym przytomnie zagrał do Soriano. Włoch jednak skiksował.

84': Kolejny błąd Diawa. Obrońca Korony źle obliczył lot piłki. Ta spadła pod nogi Vujadinovicia. Czarnogórzec oddał strzał, ale dzięki szybkiej asekuracji Kosakiewicza był on niecelny.

86': Tomasik oddał strzał z osiemnastego metra. Piłka po drodze odbiła się od nóg Chobłenki i minimalnie minęła słupek bramki Korony.

90': Strzał Klupsia nad poprzeczką.

93': Diaw odkupił swoje winy! Senegalczyk znakomicie zablokował strzał Gajosa!