Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Suzuki Korona Handball żegna się ze swoimi kibicami. Chce dać im chwilę radości

piątek, 13 maja 2022 08:41 / Autor: Damian Wysocki
Suzuki Korona Handball żegna się ze swoimi kibicami. Chce dać im chwilę radości
fot. Patryk Ptak
Suzuki Korona Handball żegna się ze swoimi kibicami. Chce dać im chwilę radości
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W sobotę ze swoimi kibicami pożegna się Suzuki Korona Handball. W przedostatnim meczu sezonu PGNiG Superligi podejmie Start Elbląg. – Chcemy wygrać dla naszych fanów i podziękować im za wsparcie – mówi Marta Rosińska, rozgrywająca kieleckiego zespołu.

To nie był udany sezon dla kieleckich szczypiornistek, które miały już czas na pogodzenie się ze spadkiem. W minionym roku dostarczyły niewielu powodów do radości swoim kibicom. W hali przy ulicy Krakowskiej wygrały tylko jedno spotkanie. W połowie stycznia ograły Starta Elbląg 26:24. Wówczas pojawiła się nadzieja na utrzymanie, jednak kolejne miesiące przyniosły porażki.

– Mimo takiego sezonu i tego co wydarzyło się wcześniej, chcielibyśmy wygrać dla siebie i naszych wiernych kibiców. Nie było punktów, ale oni przychodzili i nas wspierali. Chcemy dać im powód do radości – mówi Paweł Tetelewski, trener kieleckiego zespołu.

Start Elbląg zajmuje przedostatnie, siódme miejsce. W dotychczasowych meczach zgromadził 18 punktów – o 14 więcej od Suzuki Korony Handball. Kielczanki przystąpią bardzo zmotywowane do ostatniej rywalizacji przed swoimi kibicami.

– Chciałybyśmy zdobyć trzy punkty i podziękować kibicom za liczne przychodzenie na nasze mecze. Chociaż nie szło nam tak, jakbyśmy chciały. Taki jest sport. Każde spotkanie jest inne. Zawsze trzeba wychodzić z podniesioną głową. Było nam ciężko, były porażki, ale zawsze starałyśmy się na tyle, na ile było to możliwe. Elbląg wydaje się być w naszym zasięgu. Straciły już u nas punkty. Na pewno nie położą się przed nami, ale z tyłu głowy będą mieć taki dreszczyk – wyjaśnia Marta Rosińska, rozgrywająca kieleckiego zespołu.

W tygodniu poprzedzającym mecz problemy zdrowotne miały Michalina Pastuszka, Wiktoria Gliwińska i Julia Jasińska. Ich występ stoi pod znakiem zapytania.

Sobotni mecz ze Startem Elbląg w hali przy ulicy Krakowskiej rozpocznie się o godz. 17. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO