Korona kontynuuje serię. Arka pokonana

piątek, 24 sierpnia 2018 22:09 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce kontynuuje swoją znakomitą serię. W piątkowy wieczór licznik nieprzegranych meczów przez podopiecznych Gino Lettieriego wybił cztery. "Żółto-czerwoni" na Kolporter Arenie pokonali Arkę Gdynia 2:1. Bramki dla kieleckiej drużyny strzelili Elia Soriano i Zlatko Janjić. Honorowego gola dla gości z rzutu karnego zdobył Damian Zbozień.

Korona Kielce - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Soriano (16'), Janjić (64') - Zbozień (76'k)

Korona: Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kosakiewicz - Gardawski, Żubrowski, Petrak, Janjić (72' Możdżeń), Jukić (66' Pucko) - Soriano (57' Górski).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Aankour, Sołdecki (57' Bogdanow), Cvijanović (57' Zarandia), Janota, Siemaszko (73' Jankowski) - Kolev.

Żółte kartki: Kovacević, Hamrol - Cvijanović, Janota, Marić

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

10': Spokojny początek z obu stron. W polu karnym Arki dwa razy nieco zakotłowało się po dośrodkowaniach z prawej strony Gardawskiego i Rymaniaka.

15': Koronkowa akcja Korony. Kosakiewicz świetnie podłączył się do akcji ofensywnej. Boczny obrońca oddał piłkę do Żubrowskiego po czym znakomicie wbiegł w pole karne. "Żuber" popisał się idealnym odegraniem w tempo, Kosakiewicz oddał strzał, ale ten z najwyższym trudem na rzut rożny wybił Steinbors.

16': GOL! 1:0! Po rzucie rożnym piłka znalazła się przed polem karnym. Dobrze zebrał ją Rymaniak, który zdecydował się na strzał z 20 metrów. Zasłonięty Steinbors zdołał odbić piłkę przed siebie, a do siatki skierował ją Soriano.

20': Kolejna dobra akcja Korony. Jukić przytomnie zagrał piłkę na prawy skraj pola karnego do Gardawskiego. Skrzydłowy z pierwszej piłki poszukał dośrodkowaniem Soriano, ale Włochowi do dojścia do strzału zabrakło kilku centymetrów.

21': Janjić zauważył wysuniętego z bramki Steinborsa i zdecydował się na próbę lobu z 30 metrów. Łotysz zdołał wyłapać piłkę.

30': Ładne uderzenie Zbozienia sprzed pola karnego. Dobrą interwencją popisał się Hamrol.

40': Kontratak Korony. Hamrol świetnym wyrzutem uruchomił na lewym skrzydle Jukicia. Bośniak długo prowadził piłkę, po czym oddał ją do Żubrowskiego, ten celnym podaniem wyparzył na linii pola karnego Janjicia. Niemiec oddał mocny strzał z prostego podbicia, ale nie zaskoczyło to dobrze ustawionego Steinborsa.

49': Jukić stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Aankoura. Były pomocnik Korony dynamicznie wpadł w "szesnastkę", jego podanie wzdłuż bramki wybił, któryż z obrońców "żółto-czerwonych".

54': Świetna współpraca Gardawskiego i Rymaniaka na prawej stronie. Kapitan Korony z linii końcowej dośrodkował piłkę do dobrze nabiegającego Soriano. Strzał Włocha z dogodnej pozycji powędrował nad bramką.

60': GOL! 2:0! Znakomita kontra Korony. Jukić wpadł w pole karne i oddał sprytny strzał po ziemi. Steinbors odbił piłkę do boku, a do niej najszybciej dopadł Janjić, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

73': Rzut karny dla Arki! Petrak zderzył się w polu karnym z Helstrupem, a sędzia Marciniak w tym zagraniu dopatrzył się "jedenastki".

76': Zbozień pewnym strzałem w górny róg umieścił piłkę w siatce.

85': Pucko ładnie odegrał do Górskiego. Napastnik Korony miał dużo miejsca przed polem karnym i zdecydował się na mocny strzał. Piłka ładnie opadała, ale minimalnie minęła słupek.

90': Kontratak Korony. Pucko podał do wbiegającego zza jego pleców Możdżenia. Pomocnik oddał strzał w krótki róg bramki, ale Steinbors zdołał wybić piłkę na korner.