Na spokojnie... jedną! Polacy odnieśli cenne zwycięstwo nad Słowenią!

czwartek, 29 kwietnia 2021 21:38 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski zrobili ważny krok w stronę awansu na Euro 2022. W czwartkowym spotkaniu eliminacji do turnieju pokonali w Opolu Słowenię 27:26. Gola na wagę cennego triumfu niemal równo z końcową syreną zdobył Michał Daszek. Zawodnicy Łomży Vive Kielce zdobyli łącznie siedemnaście bramek. Najskuteczniejszy z siedmioma trafieniami był Arkadiusz Moryto.

Początek przyniósł popis gry defensywnej z obu stron. W bramce zdążyli rozgrzać się bramkarze, a pierwszy gol padł w 5. minucie, kiedy Michał Olejniczak wykorzystał dobrze rozprowadzoną kontrę.

W kolejnych minutach podopieczni Patryka Rombla wyglądali solidnie w obronie. Kilka interwencji dorzucił Adam Morawski. Mimo, że w ataku często się mylili, to jednak znajdowali się na minimalnym prowadzeniu. Przed przerwą odskoczyli na dwie bramki i do szatni schodzili prowadząc 12:10. Mogli dorzucić jeszcze jedno trafienie, ale już po czasie Arkadiusz Moryto nie wykorzystał rzutu karnego.

„Biało-czerwoni” zaliczyli fatalne otwarcie drugiej części. Słoweńcy rozkręcili się w ataku. Cztery pierwsze trafienia padły ich łupem. Polacy byli za stateczni i popełniali proste błędy. Po sześciu minutach Patryk Rombel wziął czas. Po nim piękną wkrętką popisał się Arkadiusz Moryto. Następnie obronił Adam Morawski, a gola dającego prowadzenie 15:14 zdobył Tomasz Gębala.

Polacy wrócili na właściwe tory. Na kwadrans przed końcem Michał Olejniczak rzucił gola na 19:17. Słoweńcy błyskawicznie wyrównali.

W końcówce ciężar zdobywania bramek na swoje barki wziął Szymon Sićko. W 55. minucie po przebojowej akcji Polska prowadziła 25:24. Dzięki dobrej pracy w obronie, „biało-czerwoni” podwyższyli prowadzenie na półtorej minuty przed końcem po szczęśliwym trafieniu Arkadiusza Moryty. Słoweńcy szybko odpowiedzieli. Patryk Rombel wziął czas. Rozstawiona akcja zakończyła się niecelnym rzutem Michała Daszka. Rywale odpowiedzieli golem na remis (26:26) pięć sekund przed końcem. Polacy bez zastanowienia ruszyli do przodu. Niemal równo z syreną bramkę zdobył Daszek.

„Biało-czerwoni” zrobili ważny krok w stronę awansu na Euro 2022. Aby uzyskać bezpośrednią promocję i nie oglądać się na sytuację w innych grupach muszą pokonać na wyjeździe Holandię. Spotkanie w Almere odbędzie się w niedzielę o godz. 18.