[WYNIKI I TABELA] Legia na czele, Korona z punktem straty do bezpiecznej strefy

poniedziałek, 04 września 2023 13:08 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Korona Kielce zremisowała bezbramkowo w wyjazdowym pojedynku z Cracovią. Przerwę na kadrę „żółto-czerwoni” spędzą jednak na końcu stawki.

Cztery remisy, najwięcej jak do tej pory w sezonie, przyszło zobaczyć kibicom PKO BP Ekstraklasy w minionej kolejce. W siódmej serii spotkań punktami, poza wspomnianym meczem w Krakowie, dzielono się w rywalizacjach Ruchu ze Stalą (1:1), Radomiaka z Piastem (1:1) oraz Lecha z Górnikiem (1:1).

Świętokrzyskim akcentem był natomiast debiut Krzysztofa Wróblewskiego w przegranym 0:2 przez Puszczę Niepołomice meczu z Rakowem. 21-latek jest byłym zawodnikiem Wisły Sandomierz. W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 wystąpił w szesnastu III-ligowych pojedynkach zespołu z „Królewskiego Miasta”.

Czwarty raz z rzędu wygrała drużyna Śląska Wrocław, która pokonała w domowym spotkaniu Jagiellonię Białystok 2:1. Liderem została natomiast warszawska Legia, która w hicie kolejki zwyciężyła u siebie z Widzewem Łódź 3:1.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:0

Przed ligowcami przerwa reprezentacyjna. Piłkarze PKO BP Ekstraklasy wrócą na boiska w piątek 15 września. Koronę Kielce w 8. kolejce czeka wyjazd do Szczecina, na obiekt będącej w kryzysie Pogoni. Początek meczu w sobotę 16 września o godzinie 15.