Seria trwa. Korona zremisowała z Cracovią

poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:39 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w meczu zamykającym 18. kolejkę LOTTO Ekstraklasy zremisowali na wyjeździe z Cracovią 2:2. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzenie objęli już w 9. minucie  po golu Javiego Hernandeza. W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli "żółto-czerwoni", co zaowocowało bramką Marcina Cebuli. Początek drugiej części przyniósł wielkie emocje. Dziewięćdziesiąt sekund po wznowieniu ponowne prowadzenie Cracovii dał Krzysztof Piątek. Dwie minuty później również po skutecznym wykończeniu stałego fragmentu do remisu doprowadził Radek Dejmek.

Cracovia Kraków - Korona Kielce 2:2 (1:1)

Bramki: Hernandez 9', Piątek 47' - Cebula 37', Dejmek 49'

Kartki: Djatjew - Rymaniak, Kosakiewicz, Kovacević, Burdenski , Cebula

Cracovia: Sandomierski - Diego, Helik, Malarczyk, Pestka - Wójcicki (81' Strózik), Drewniak, Djatjew (60' Covilo), Hernandez, Wdowiak (60' Mihalik) - Piątek.

Korona: Gostomski - Rymaniak, Dejmek, Kovacević, Kallaste (76' Burdenski) - Kosakiewicz (46' Cvijanović), Żubrowski, Możdżeń, Cebula - Górski, Kaczarawa (90' Diaw).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

9': GOL! 1:0! Cracovia dobrze rozegrała piłkę w środku, po czym Piątek znakomitym półgórnym, prostopadłym podaniem "uruchomił" Hernandeza. Hiszpan pewnie wykorzystał sytuację "sam na sam" z Gostomskim.

15': Kosakiewicz próbował swoich sił z dystansu. Jego uderzenie zdołali zablokować obrońcy.

20': Korona starała się atakować, ale gospodarze byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie.

29': Wdowiak zagrał wzdłuż pola karnego do Wójcickiego. Pomocnik "Pasów" świetnie przyjął piłkę i szybko oddał strzał z półwoleja. Na posterunku był Gostomski.

37': GOL! 1:1! Cebula! Dużo szczęścia Korony! Kaczarawa wbiegł z piłką w "szesnastkę", jeden z defensorów Cracovii wybił futbolówkę prosto pod nogi Cebuli. Pomocnik "żółto-czerwonych" świetnie wykorzystał prezent.

47: GOL! Piątek! 2:1! Znakomite otwarcie drugiej połowy przez Cracovię. Zawodnicy "Pasów" krótko rozegrali rzut rożny, po czym Drewniak z narożnika pola karnego zdecydował się na dośrodkowanie. W "szesnastce" najlepiej odnalazł się Piątek.

49': GOL! Dejmek! 2:2! Błyskawiczna odpowiedź Korony! Cvijanović popisał się dobrą wrzutką z rożnego, a w polu karnym świetnie pozycję wywalczył sobie Dejmek, który nie dał szans na interwencję Sandomierskiemu.

51': Dobra akcja Korony. W decydującym momencie Górski zagrał jednak za plecy do nadbiegającego Możdżenia.

57': Uderzenie z rzutu wolnego Żubrowskiego. Piłka nieprzyjemnie skozłowała przed Sandomierskim, ale golkiper Cracovii do końca zachował czujność.

60': Przebojowa akcja Kaczarawy. Gruzin znakomicie ograł na lewej stronie Helika po czym wpadł w pole karne. 24-latek szukał zagrania do Cvijanovicia, ale jego podanie ostatecznie było bardzo niedokładne.

67': Korona mogła prowadzić. Piłka spadła pod nogi Górskiego, ale mocne uderzenie Górskiego przeleciało nad poprzeczką.

78': Po ładnym prostopadłym podaniu przed szansą stanął Pestka. Jego uderzenie z boku pola karnego bez problemów wyłapał Gostomski.

91': Bezpośrednio z rzutu rożnego gola mógł zdobyć Drewniak. Piłka na szczęście Korony odbiła się od zewnętrznej częśći słupka.

87': Z dystansu swoich sił spróbował Górski. Pewną interwencję zanotował Sandomierski.