PSG ponownie lepsze od PGE VIVE

niedziela, 26 listopada 2017 20:55 / Autor: Piotr Natkaniec

W zamykającym 9. kolejkę Ligi Mistrzów spotkaniu między PGE VIVE Kielce a Paris Saint Germain, to paryżanie okazali się lepsi wygrywając 30:29. Kielczanie gonili wynik przez prawie całe spotkanie, ale w końcówce zabrakło im nieco zimnej krwi i to drużyna z Francji wywozi komplet punktów.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Francuzów, ktorzy już w 18 minucie prowadzili 9:6. Kielczanie nie mieli sposobu na Nikolę Karabaticia, który w pierwszym 30 minutach miał prawie 100% skuteczność rzucając 6 bramek na 7 rzutów. Paryżanie schodzili na przerwę prowadząc 15:11.

W drugiej połowie odżyły nadzieję kieleckich kibiców, bo podopieczni Tałanta Dujszebajewa mozolnie niwelowali przewagę. W 39 minucie było już tylko 18:16. W 47 min. czerwoną kartkę otrzymał Nikola Karabatić po brutalnym faulu na Jancu. PGE VIVE nabrało wiatru w żagle i w 51 min. prowadziło już 24:23. Niestety ostatnie 10 minut nalezało do PSG. Kielczanie znów tracili piłkę w łatwy sposób i nie mogli przedrzeć się przez szczelną defensywę paryżan.

PGE VIVE Kielce - Paris Saint-Germain Handball 29:30 (11:15)

PGE VIVE: Szmal, Ivić - Jurecki 5, Dujshebaev 4, Kus 2, Aguinagalde 5, Bielecki 2, Jachlewski 1, Strlek 3, Janc, Lijewski 4, Jurkiewicz, Zorman, Mamić, Bombac 3, Djukić.

PSG: Corralles, Omeyer - Gensheimer 8, Mollgaard 2,Stepancić, Keita, Sagosen 3, Kounkound 1, Damjanović, Remili 2, Kempf, Hansen 5, Narcisse 2, Nielsen, N. Karabatić 7, Nahi.