Kosmos bez kibiców. Łomża Vive pokonała PSG!

czwartek, 22 października 2020 21:28 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Łomża Vive wygrała na własnym parkiecie z Paris Saint-Germain 35:33. Fantastyczna gra kielczan w drugiej połowie przyniosła im kolejne, niezwykle cenne zwycięstwo w elitarnych rozgrywkach.

Pierwsze minuty meczu należały do paryżan, którzy wypracowali sobie dwubramkową przewagę i utrzymywali to prowadzenie przez kolejne fragmenty spotkania.

W 18. minucie zawodnicy Łomży Vive wreszcie doprowadzili do wyrównania i wówczas o czas poprosił trener gości Raul Gonzalez, który chciał przekazać swoim podopiecznym wskazówki na ostatnie minuty pierwszej połowy.

Przerwa dobrze podziałała na graczy PSG, którzy już kilka minut później, po prostych błędach gospodarzy, osiągnęli najwyższe prowadzenie w tej części (16:13).

Kielczanie jednak nie dawali za wygraną i bardzo dobre końcowe minuty sprawiły, iż podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa do przerwy remisowali z PSG 18:18.

Kapitalny początek drugiej odsłony zaliczył środkowy rozgrywający Łomży Vive Igor Karacić, który zdobył pierwsze trzy trafienia dla gospodarzy.  To głównie dzięki świetnej postawie Chorwata kielczanie po kilku minutach wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Kolejne minuty były znakomite w wykonaniu bramkarza Łomży Vive Andreasa Wolffa, który kilkukrotnie powstrzymywał rzuty graczy PSG. Korzystali z tego jego partnerzy z pola i po kolejnych kontratakach powiększali przewagę, która po dziewięciu minutach wynosiła już cztery trafienia.

Niestety, w 50. minucie pojedynku paryżanie zdołali doprowadzić do wyrównania (29:29), a kilka chwil później wyszli na prowadzenie.

W ostatnich minutach obie drużyny stoczyły pasjonujący bój o wygraną, grając bramka za bramkę. Jednak zwycięsko z tej bardzo emocjonującej końcówki wyszli zawodnicy Łomży Vive i pokonali francuskiego hegemona 35:33.

Za tydzień w czwartek o godz. 20.45 zawodnicy Łomży Vive rozegrają kolejny mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ich rywalem na wyjeździe będzie FC Porto.

Łomża Vive Kielce – Paris Saint-Germain 35:33 (18:18)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki, Wałach – Lijewski 1, Karacić 13, A. Dujszebajew 7, Tournat 2, Gudjonsson, Gębala, Karaliok 4, Fernandez Perez 3, D. Dujszebajew 1, Moryto 3, Vujović, Sićko 1, Kaczor.

PSG: Gerard, Genty 1– Grebille 2, H. Toft Hansen 3, Remili 5, Morros, M. Hansen 10, Sole, Prandi, Ntazi 2, Syprzak 6, Kristopans 2, Keita 1, Kounkoud 1, Despreaux.