Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
KONKURS SIERPIEŃ

SPORT

Przedwczesny koniec kariery dwóch zawodniczek Suzuki Korony Handball

wtorek, 05 lipca 2022 12:13 / Autor: Damian Wysocki
Przedwczesny koniec kariery dwóch zawodniczek Suzuki Korony Handball
Przedwczesny koniec kariery dwóch zawodniczek Suzuki Korony Handball
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Honorata Czekala i Natalia Jach z Suzuki Korony Handball postanowiły przedwcześnie zakończyć przygodę z piłką ręczną. U obu zdecydowały względy zdrowotne.

Honorata Czekala od czterech lat ma problemy. Mimo przeprowadzonej operacji, nie wróciła do pełnej sprawności. Podczas treningów i meczów dalej odczuwa ból. Poprzednią rundę spędziła na wypożyczeniu w PreZero Akademii Piłki Ręcznej Radom.

– Kończę, bo po prostu czułam, że nie wróciłam do gry na sto procent, tak jak powinnam. Operacja barku nie dała pożądanego efektu. Ciężko jest grać, jak nie możesz dać z siebie wszystkiego. Ja tak nie potrafię. Trwa to już ponad cztery lata i nie chciałam przeciągać tego w nieskończoność, bo zwyczajnie nie mam na to siły. Psychicznie przyda mi się odpoczynek – mówi Honorata Czekala, cytowana przez oficjalną stronę internetową kieleckiego klubu.

Podobne względy zaważyły w przypadku Natalii Jach. Lewoskrzydłowa również ma problem z barkiem.

– W sierpniu ubiegłego roku miałam operację, walczyłam, rehabilitowałam się, ale niestety nic z tego. Mój uraz został trochę zbyt późno zdiagnozowany. Miałam bardzo trudny przypadek, lekarze nie wiedzieli dokładnie co się dzieje z barkiem, stawiali różne diagnozy. Nie udało się uratować barku do takiego stopnia, by wrócić do profesjonalnego sportu. Ból przeszkadza mi teraz nawet w codziennych czynnościach – opowiada Natalia Jach.

Ze względów prywatnych swojej przygody z piłką ręczną nie będzie kontynuować Małgorzata Hibner. Jak już informowaliśmy wcześniej. Siedem innych zawodniczek, które reprezentowały barwy kieleckiego klubu w poprzednim sezonie, znalazło już zatrudnienie w innych zespołach. Skład Suzuki Korony Handball, który zostanie oparty w dużej mierze na wychowankach, powinien wykrystalizować się w najbliższych dniach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO