Moryto zakończył Euro jako drugi najskuteczniejszy zawodnik

czwartek, 27 stycznia 2022 09:24 / Autor: Damian Wysocki

Arkadiusz Moryto zakończył mistrzostwa Europy jako wicelider klasyfikacji strzelców. Skrzydłowy Łomży Vive Kielce w siedmiu meczach zdobył 46 bramek.

25-latek był jednym z najbardziej eksploatowanych zawodników na turnieju. Łącznie spędził na parkiecie 6 godzin 19 minut i 42 sekundy. Więcej – o niespełna kwadrans – wybiegał jego klubowy kolega z prawego skrzydła – Islandczyk Sigvaldi Gudjonsson.

Arkadiusz Moryto zakończył turniej z 46 bramkami. Oddał 61 rzutów. Ma najwyższą skuteczność w gronie najskuteczniejszych, która wynosi 75,4 procent. Prawoskrzydłowy bardzo dobrze egzekwował rzuty karne. Zdobył 21 bramek. Pomylił się tylko przy trzech stałych fragmentach. Otrzymał tytuł MVP za spotkanie z Austrią, w którym zdobył dziewięć bramek.

Liderem klasyfikacji strzelców jest Islandczyk Omar Ingi Magnusson, który zanotował 49 trafień. Podium zamyka Holender Kay Smits, który zaliczył 45 bramek, ale rozegrał tylko pięć meczów. Z dwóch pozostałych wykluczył go koronawirus.

Na 8. miejscu w klasyfikacji strzelców z 38 golami na koncie znajduje się Czarnogórzec Branko Vujović.

Mistrzostwa Europy zakończą się w niedzielę. W piątkowych półfinałach Dania zagra z Hiszpanią, a Francja ze Szwecją. W pojedynku o 5. miejsce zobaczymy starcie Islandii z Norwegią. W grze o medale pozostaje trzech zawodników Łomży Vive: Dylan Nahi i Nicolas Tournat oraz Miguel Sanchez-Migallon Naranjo.