Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Mistrzowie Polski jadą na Dolny Śląsk

niedziela, 26 listopada 2023 07:07 / Autor: Michał Gajos
Mistrzowie Polski jadą na Dolny Śląsk
Fot. Anna Benicewicz-Miazga
Mistrzowie Polski jadą na Dolny Śląsk
Fot. Anna Benicewicz-Miazga
Michał Gajos
Michał Gajos

Industria Kielce zmierzy się dziś (niedziela 26 listopada), z Zagłębiem Lubin. Mistrzowie Polski przed sezonem rzucili na Dolnym Śląsku ponad 40 bramek.

Kielczanie w niedzielne popołudnie zagrają z 12. zespołem Orlen Superligi. Gracze z Lubina wygrali w trwającej kampanii jedynie cztery starcia, natomiast dziewięć kończyli bez punktów lub ze skromnym jednym punktem, jak po meczu 6. serii gier, gdy ulegli po rzutach karnych Górnikowi Zabrze.  

– Drużyna z Lubina może nie wystartowała bardzo dobrze w tym sezonie, ale z biegiem kolejnych meczów zaczęła grać coraz lepiej, zbierając parę punktów. Widziałem ich kilka spotkań, na przykład to w Zabrzu, i byłem pozytywnie zaskoczony ich postawą. Przez większość tamtego meczu grali jak równy z równym – ocenił Krzysztof Lijewski.

Według asystenta Talanta Dujshebaeva najgroźniejszym punktem oponentów będzie nowy gracz „Miedziowych”, Paweł Krupa. To ostoja zespołu zarówno w obronie, jak i ataku.

– Myślę, że ta drużyna na pewno jest silniejsza niż rok temu. Podchodzimy do każdego rywala z respektem i chcemy zagrać jak najlepsze spotkanie. Ma być ono lepsze niż to z Legionowem, zamierzamy stracić mniej bramek, a rzucić ich więcej – dodał Miłosz Wałach.

W minionym sezonie kielczanie pokonali w Lubinie miejscowe Zagłębie 43:31, natomiast w Hali Legionów padł wynik 39:20. Jak będzie tym razem? Odpowiedź od godz. 16:00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO