Korona przypieczętowała "ósemkę"

sobota, 31 marca 2018 19:24 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony zagrają w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy. Kielczanie w przedostatnim meczu fazy zasadniczej pokonali na Kolporter Arenie Lechię Gdańsk 1:0, czym przypieczętowali swoje miejsce w "ósemce". Gol na wagę bardzo cennych trzech punktów padł w 17. minucie, kiedy doskonałe dośrodkowanie Marcina Cebuli zamknął Goran Cvijanović.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)

Bramki: Cvijanović 17'

Żółte kartki: Dejmek, Kiełb - Kuciak, Łukasik, Paixao

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Kovacević, Kallaste - Cebula (67' Kiełb), Żubrowski, Petrak, Cvijanović (76' Janjić), Gardawski (56' Kosakiewicz) - Kaczarawa.

Lechia: Kuciak - Nunes, Victoria, Nalepa, Wawrzyniak - Mladenović (46' Peszko), Łukasik, Borysiuk (73' Sławczew), Mladenović, Lipski, Paixao - Kuświk (55' Haraslin).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

10': Nerwowy początek z obu stron. Dużo strat, niedokładnych podań. Walka w pierwszych minutach toczona była w środkowej strefie, bez żadnej sytuacji.

17': GOL! 1:0! Cvijanović! Pierwsza składna akcja Korony. Cebula rewelacyjnie rozrzucił akcję do Rymaniaka. Ten zdołał wbić piłkę w pole karne. Z tym zagraniem poradzili sobie jeszcze obrońcy, ale futbolówka ponownie wylądowała pod nogami Cebuli. Pomocnik Korony popisał się mocnym, płaskim dośrodkowaniem do Cvijanovicia, który dostawił nogę i otworzył wynik!

20': Korona po strzelonej bramce przejęła inicjatywę. "Żółto-czerwoni" z większą łatwością dochodzili do pola karnego Lechii.

27': Groźne uderzenie Żubrowskiego z rzutu wolnego. Kuciak wybił piłkę na rzut rożny.

30': Rzut karny dla Korony! Paixao zablokował ręką strzał Rymaniaka.

31': Kuciak broni strzał Cvijanovicia! Słowak wyszedł jednak z linii, co zasygnalizował asystent. Sędzia Kwiatkowski nakazał powtórkę "jedenastki".

33': Druga próba również nieudana! Cvijanović w uderzenie włożył sporo siły, ale zabrakło precyzji. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

37': Kaczarawa  wystawił piłkę do Gardawskiego, który bez przyjęcia huknął z prawej nogi. Świetną paradą popisał się Kuciak.

55': Słaby początek drugiej połowy. Korona rozpoczęła cofnięta, oczekując na swoje szanse w kontratakach.

57': Zamieszanie w polu karnym "żółto-czerwonych" po rzucie rożnym. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Victoria, ale naciskany przez obrońcę przeniósł pikę nad poprzeczką.

63': Lechia w drugiej części grała zdecydowanie lepiej. Gdańszczanie kilka razy dobrze wyszli ze swojego pola karnego. Przed "szesnastką brakowało im ostatniego podania.

68': Bardzo groźne uderzenie Kiełba z osiemnastego metra. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

75': Dużo walki w środku pola. Korona nie mogła opanować gry.

81': Paixao zdecydował się na odważną próbę przelobowania wysuniętego z bramki Alomerovicia. Pomocnik Lechii posłał piłkę jeszcze ze swojej połowy, a ta przeleciała obok słupka.

85': Mocne uderzenie Żubrowskiego sprzed pola karnego świetnie obronił Kuciak.

89': Janjić po świetnym podczaniu Kaczarawy znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Kuciakiem. Ofensywny pomocnik Korony oddał jednak fatalny strzał, który z łatwością wyłapał bramkarz Lechii.