Giemza utrzymuje świetne tempo

poniedziałek, 14 stycznia 2019 18:24 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza z Orlen Temu utrzymuje świetne tempo w Rajdzie Dakar. 25-letni motocyklista zajął 19. miejsce na 7.etapie ze startą i metą w San Juan de Marcona. Zawodnicy w poniedziałek pokonali 323 kilometry odcinka specjalnego.

Z nim najszybciej poradził sobie Brytyjczyk Sam Sunderland, który potrzebował na to 3 godzin 51 minut i 41 sekund. Drugie miejsce zajął Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo Florimo, a trzecie Amerykanin Ricky Barbec. Giemza do zwycięzcy stracił 25 minut i 14 sekund.

Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wysunął się Ricky Barbec, który na trzy etapy przed końcem ma blisko siedem minut przewagi nad Toby Pricem z Australii. Trzeci jest Francuz Adrien Van Beveren. Giemza przesunął się z 27. na 22. pozycję. Wychowanka KTM Novi Korony Kielce od drugiej „dziesiątki” dzieli 20 minut.

Uczestnicy Dakaru we wtorek pokonają 575-kilometrową trasę z San Juan de Marcona do Pisco. Na motocyklistów czeka OES o długości 360 kilometrów.