Giemza coraz wyżej w „generalce”

środa, 10 stycznia 2024 13:14 / Autor: Michał Gajos
Michał Gajos

Maciej Giemza zajął 25. miejsce na 5. etapie tegorocznej edycji Rajdu Dakar. 645 kilometrów, w tym 118 kilometrów oesów, pokonał z 29. czasem, awansując na 25. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W środę 10 stycznia odbył się piąty etap 46. edycji Rajdu Dakar. Zawodnicy przejechali 645 kilometrów, włączając w to 118 kilometrów odcinków specjalnych, z Al-Hofuf do Shubaytah. Reprezentant polskiej załogi Orlen Team, Maciej Giemza, zajął 29. miejsce. Pochodzący z Piekoszowa motocyklista uzyskał czas wynoszący 1:42.56. 27-latek stracił do zwycięzcy, Chilijczyka Paula Quintanilla, nieco ponad 10 minut.

Zanotował z kolei skok w klasyfikacji generalnej, przenosząc się z 32. na 29. miejsce, podtrzymując tym samym tendencję zapoczątkowaną już od drugiego etapu, gdy rozpoczął nadrabianie straconych lokat po premierowym wyścigu tegorocznej imprezy, gdy zajął 45. lokatę.

W czwartek 11 stycznia uczestnicy wyruszą z Shubaytah w ponad 800-kilometrową eskapadę, z czego aż 626 kilometrów będą stanowiły odcinki specjalne.