Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Doświadczona rozgrywająca wróci do gry?

poniedziałek, 10 lipca 2023 12:27 / Autor: Damian Wysocki
Doświadczona rozgrywająca wróci do gry?
Doświadczona rozgrywająca wróci do gry?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Suzuki Korona Handball kompletuje kadrę na nowy sezon Ligi Centralnej. Klub bardzo chciałby, aby do gry po rocznej przerwie wróciła Marta Rosińska. – Dostałam propozycję, ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła – mówi nam szczypiornistka.

Kadra kieleckiego klubu nie przejdzie zbyt wielu zmian. Dalej będzie opierać się na młodych wychowankach. Drużynę mają zasilić dwie młode rozgrywające, które w październiku rozpoczną studia w naszym mieście. Do drużyny, po okresie w płockim SMS-ie wróci skrzydłowa Julia Łucak.

Poziom w Lidze Centralnej będzie wyższy, dlatego klub chce, aby grę kontynuowała skrzydłowa Katarzyna Grabarczyk. Z powodów zdrowotnych nie pomogą już Honorata Gruszczyńska i Agnieszka Młynarska. Obie opuściły większość poprzedniego sezonu przez urazy. Jak udało nam się dowiedzieć, Suzuki Korona Handball złożyła propozycję powrotu doskonale znanej Marcie Rosińskiej, która zakończyła grę po sezonie 2021/22. Obecnie odnajduje się w pracy szkoleniowej z młodymi zawodniczkami. 

– Potwierdzam, pojawiła się taka propozycja, ale dalej jest w fazie rozważania. Nie jestem jeszcze w stanie określić, co zrobię. Mam już swoje lata, a za sobą roczną przerwę. Oczywiście wracałam już dwa razy po przerwach macierzyńskich. Dochodzą też inne obowiązki, które trzeba połączyć. Na pewno będziemy rozmawiać, ale w tym momencie nie mogę powiedzieć „tak” albo „nie” – powiedziała nam Marta Rosińska, która reprezentowała kielecki klub przez kilka lat.

Popularną „Owcę” w szeregach swojego zespołu ponownie widziałby Paweł Tetelewski.

– Mamy młody zespół. W Lidze Centralnej poziom pójdzie w górę. Dziewczyny potrzebują doświadczenia, kogoś na kim będą mogły się wzorować. Marta doskonale zna klub, a w przeszłości odnajdywała się w tej roli – wyjaśnia.

Suzuki Korona Handball rozpocznie przedsezonowe przygotowania w poniedziałek. 31 lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO