Cabrera zabrał punkt Koronie

wtorek, 02 kwietnia 2019 18:01 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce oddaliła od grupy mistrzowskiej piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" we wtorkowym meczu 28. kolejki przegrali na wyjeździe z Cracovią 1:2. Gospodarze lepiej radzili sobie w pierwszej połowie, czego potwierdzeniem był gol Filipa Piszczka w 18. minucie. Trener Gino Lettieri w przerwie zmienił ustawienie, a tuż po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Felicio Brown Forbes. Przez następne pół godziny "żółto-czerwoni" byli stroną przeważającą, ale końcówka należała do "Pasów". Triumf Cracovii, już w doliczonym czasie gry, zapewnił Airam Cabrera, który z zimną krwią wykorzystał rzut karny podyktowany za rękę Adnana Kovacevicia.

Cracovia – Korona Kielce 2:1 (1:0)

Bramki: Piszczek 18', Cabrera 90'k – Brown Forbes 49'

Cracovia: Pesković – Ferrareso (46' Rupa), Helik, Dytiatiew, Siplak – Piszczek (73' Hanca), Dąbrowski, Serafin (55' Hernandez), Dimun, Wdowiak – Cabrera

Korona: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Marquez, Gardawski – Kosakiewicz (46' Bjelica), Żubrowski, Petrak, Arweladze (76' Jukić), Puczko (46' Soriano) – Brown Forbes

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

0': Przed rozpoczęciem spotkania oba zespoły zebrały się na środku, a na stadionie została odegrana "Barka" – ulubiona pieśń św. Jana Pawła II. Papież był kibicem "Pasów", a klub i jego fani pięknie uczcili czternastą rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych Polaków. Zawodnicy z Krakowa zagrali w specjalnych koszulkach z napisem "02.04.19r JPII Pamiętamy". Trykoty trafią na licytację, a zebrane w ten sposób fundusze trafią na konto fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

7': Nieporozumienie na linii Hamrol-Kovacević mógł wykorzystać Serafin. Pomocnik Cracovii zwlekał z oddaniem strzału, a całą sytuację wybiciem wyjaśnił Marquez.

18': GOL! 1:0! Dąbrowski potężnie uderzył z dystansu. Piłka odbiła się od słupka, a do pustej bramki dobił ją Piszczek. Napastnik Cracovii wykorzystał błąd w kryciu Kovacevicia.

27': Pierwszy w miarę groźny strzał kielczan. Po przeciągniętym dośrodkowaniu piłkę w polu karnym przyjął Arweładze. Uderzenie Gruzina przeleciało jednak obok słupka. Sędzia Jakubik w tej samej sytuacji długo analizował, czy wcześniej Ferrareso nie faulował Puczki.

31': Świetne przyspieszenie Cracovii. Serafin zagrał idealnie w tempo do wbiegającego w pole karne Wdowiaka. Skrzydłowy gospodarzy chciał zagrać do środka, do lepiej ustawionego Cabrery, ale dobrym wyjściem uniemożliwił mu to interweniujący Hamrol.

39': Pesković uratował Cracovię przed stratą gola. Słowak w kapitalny sposób obronił uderzenie z głowy Browna Forbesa. Kostarykanina dobrym dośrodkowaniem z lewej strony obsłużył Puczko.

41': Kolejna szansa Korony. Rymaniak dobrze wystawił piłkę do Arweladze. Gruzin uderzył płasko po ziemi, ale na linii strzału znalazł się ustawiony na spalonym Brown Forbes. Sędzia nie mógł uznać tego trafienia.

46': Trener Lettieri w przerwie zdecydował się przejść na ustawienie z trójką środkowych obrońców. Na wahadłach grali Gardawski i Bjelica. Do środka pola zastał przesunięty Kocacević. W ataku współpracowali Brown Forbes i Soriano.

49': GOL! 1:1. Brown Forbes ładną główką wykorzystał dośrodkowanie Arweladze z rzutu rożnego. Kostarykanin wykorzystał ospałość obrońców gospodarzy.

53': Arweladze znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym. Gruzin uderzył mocno z 14 metra, ale na posterunku był Pesković.

65': Po zmianie stron, Korona stwarzała lepsze wrażenie. "Żółto-czerwoni" płynnie budowali swoje ataki, ale obrońcy Cracovii za każdym razem wychodzili z opresji.

79': Szansa Cracovii. Cabrera dobrze rozciągnął akcję na prawy skraj pola karnego do Hanki. Rumun podawał wzdłuż bramki do Dimuna, ale ten nie zdołał przeciąć piłki.

87': Dąbrowski świetnym podaniem wypatrzył Cabrerę. Hiszpan, mimo asysty Rymaniaka, popisał się sprytnym uderzeniem, które powędrowało minimalnie obok słupka. Cracovia w końcówce była groźniejsza.

90': Rzut karny dla gospodarzy! Kovacević ręką zatrzymał prostopadłe podanie Fernandeza. Sędzia Jakubik decyzję podjął dopiero po wideoweryfikacji.

92': GOL! 2:1! Cabrera pewnym uderzeniem z jedenastego metra zapewnił cenne trzy punkty i najprawdopodobniej grupę mistrzowską Cracovii.

93': Hernandez stanął przed idealną szansą po dośrodkowaniu z lewej strony. Jego potężne uderzenie odbił jednak Hamrol.