Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Orszak Trzech Króli przejdzie przez Kielce. Zobacz gdzie jeszcze

piątek, 05 stycznia 2024 09:36 / Autor: Maciej Piętka
Orszak Trzech Króli przejdzie przez Kielce. Zobacz gdzie jeszcze
Orszak Trzech Króli przejdzie przez Kielce. Zobacz gdzie jeszcze
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Orszak Trzech Króli to tradycja, która powróciła do nas po latach. W wielu miejscach w województwie świętokrzyskim odbędą się uroczyste przemarsze. Oto jakie miasta odwiedzą Trzej Królowie.

Kielecki orszak ruszy… spod siedziby naszego radia. O godzinie 12:30 kolędnicy zaczną swój przemarsz, który zakończy w bazylice katedralnej. Po Mszy Świętej wszyscy spotykamy się na placu Jana Pawła II, gdzie będziemy wspólnie kolędować. W role mędrców wcielą się Dariusz Wątroba, Zbigniew Kowalski i Zenon Człeczyński. Więcej przeczytasz o nim TU.

Swoje święto zorganizuje również drugie największe miasto w naszym województwie, czyli Ostrowiec Świętokrzyski. Odbędą się tam de facto… trzy przemarsze. Orszak niebieski ruszy z ostrowieckiej kolegiaty św. Michała Archanioła, orszak zielony z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej i orszak czerwony z parafii św. Jadwigi Królowej. Wszyscy kolędnicy spotkają się ok. 13:30 na dziedzińcu Ostrowieckiego Domu Kultury.

Starachowicki orszak wyruszy sprzed Kościoła Wszystkich Świętych około godziny 12. Przemarsz zakończy się na Placu Pod Skałkami, gdzie każdy uczestnik dostanie koronę i śpiewnik. Na placu odbędzie się również krótka inscenizacja przygotowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Swój uroczysty przemarsz zorganizuje również Skarżysko-Kamienna. Wyruszy on o 13:30 sprzed kościoła pod wezwaniem Brata Alberta przy ulicy Spółdzielczej. Całość zakończy się o godzinie 16 przez Bazyliką Mniejszą, gdzie uczestnicy będą wspólnie kolędować. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do przebierania się za króli bądź kolędników.

 Już trzeci rok z rzędu swój orszak zorganizuje Pierzchnica. W tym roku wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, a każdy z uczestników otrzyma koronę i śpiewnik. Organizatorzy liczą, że tegoroczne wydarzenie, podobnie jak poprzednie, będzie dużym sukcesem.

Orszak Trzech Króli przejdzie również w Wiślicy. Rozpocznie się on o 11 na placu gminnym, a do Bazyliki Narodzenia ruszą trzy orszaki, które spotkają się z… Herodem. Kolędnikom towarzyszyć będzie orkiestra OSP, a po przemarszu odprawiona zostanie Msza Święta.

Serdecznie zapraszamy na Kielecki Orszak Trzech Króli, którego współorganizatorem jest nasze radio. Początek przemarszu już jutro o godzinie 12:30. Ruszamy spod siedziby Radia eM Kielce przy ul. Sienkiewicza 2.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO