Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Start-upy z regionu ruszą na podbój Kataru

środa, 10 lipca 2024 13:23 / Autor: Maciej Piętka
Start-upy z regionu ruszą na podbój Kataru
FOT. Kielecki Park Technologiczny
Start-upy z regionu ruszą na podbój Kataru
FOT. Kielecki Park Technologiczny
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Kielecki Park Technologiczny od lat współpracuje ze swoim katarskim odpowiednikiem. Do tej pory kooperacja polegała na sprowadzaniu bliskowschodnich start-upów do Polski. Teraz kierunek ma się odwrócić.

Do podpisania stosownego porozumienia doszło w zeszły piątek (5 lipca). Ma być ono szansą na rozwój m.in. dla lokalnych przedsiębiorstw i start-upów.

– To kolejny kamień milowy w naszej współpracy. Do tej pory realizowaliśmy przedsięwzięcia, które miały na celu sprowadzenie katarskich start-upów do Polski i nawiązanie przez nich kontaktów z dużymi firmami. Teraz dokonujemy zwrotu akcji. Będziemy chcieli wybrać najlepsze start-upy między innymi z województwa świętokrzyskiego i wysyłać je na dwutygodniowe programy inkubacyjne do Kataru – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologiczne.

Dzięki temu firmy będą mogły „wyjść” poza Polskę, bo Katar to przecież jedna ze światowych stolic biznesu. KPT będzie prowadzić ogólnopolską rekrutację, która ma rozpocząć się już w lipcu.

– Czekamy na ostateczne zatwierdzenie regulaminu i ich weryfikację przez naszego partnera. Rekrutacja będzie prowadzona w ramach programu „Start-up Booster Poland” i planujemy ją rozpocząć najpóźniej na przełomie lipca i sierpnia – wyjaśnia Justyna Lichosik.

Pierwszy wyjazd start-upów do Kataru ma mieć miejsce w listopadzie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO