Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Kwiat Jabłoni i Goście - "Wolne serca"

piątek, 08 lipca 2022 08:49 / Autor: Michał Sierlecki
Kwiat Jabłoni i Goście - "Wolne serca"
Kwiat Jabłoni i Goście - "Wolne serca"
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

"Wolne serca" to 10 coverów od zespołu Kwiat Jabłoni i Gości we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to uroczyste obchody, koncert i okolicznościowy album. Tym razem tego zadania podjął się zespół Kwiat Jabłoni, czyli Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz i wraz z zaproszonymi gośćmi odświeżył największe polskie przeboje z ostatnich dekad.

 

Album pod znaczącym tytułem "Wolne Serca", powstał z potrzeby serca – jak sami mówią: „Chcemy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi.”

Wolne serca to dziesięć piosenek, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków i łączy je jedno przesłanie – miłość do wolności. Kwiat Jabłoni zaprosił do współpracy wspaniałych artystów. Jakie to będą utwory i jacy goście wystąpią wraz z zespołem? Okaże się już niedługo. Warto dodać, że w poligrafii albumu został użyty font warszawski „Cyrulik”, powstały w projekcie Warszawskie Kroje. Inspiracją do powstania „Cyrulika” był krój „Cyklop”, używany w przedwojennej gazecie „Cyrulik Warszawski”.

Album ukaże się pod koniec lipca.

 

źródło: Agora Muzyka

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO