Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

[FOTO] Historia „Wesołego wdowca” nową premierą w Teatrze TeTaTeT

wtorek, 07 maja 2024 18:26 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Historia „Wesołego wdowca” nową premierą w Teatrze TeTaTeT
[FOTO] Historia „Wesołego wdowca” nową premierą w Teatrze TeTaTeT
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

„Wesoły wdowiec” – to kolejny tytuł, który proponuje Teatr TeTaTeT. Przedpremierowe spektakle będziemy mogli zobaczyć 10, 11 oraz 12 maja.

Spektakl „Wesoły wdowiec” to nie tylko kielecka premiera, ponieważ tekst był grany w Polsce tylko raz – wiele lat temu i pod innym tytułem. Jak zapewnia Jarosław Rabenda, który reżyseruje przedstawienie wspólnie z Mirosławem Bielińskim, ma ono wiele atutów.

– Zapraszamy na świetną komedię Simona Mossa, to znakomity humor, komediowo-farsowy. Jeden z najlepszych tekstów, jakie czytałem. Na początku przygotowań, podczas prób czytanych, świetnie się bawiliśmy, co dobrze rokuje na przyszłość – opowiadają reżyserzy.

Aktorzy przedstawią historię wdowca z prowincji, który chwilę po śmierci żony czeka na spadek.

– Przyjeżdża do swojego syna do stolicy po to, żeby wreszcie pożyć. To, że usiłuje się zabawić, powoduje niezliczoną ilość fantastycznych sytuacji – tyleż komicznych co nerwowych zwłaszcza dla domowników. Więcej szczegółów nie zdradzę. Zapraszamy na Małą Scenę Kieleckiego Centrum Kultury – dodaje Rabenda.

Na scenie oprócz reżyserów, którzy występują w dublurze zobaczymy także Ewelinę Gnysińską, Justynę Sieniawską, Magdę Szczepanek, Łukasz Olesia, a także wymiennie Teresę Bielińską i Ewę Pająk.

– Drzwi mamy bardzo dużo, jak u Carringtonów, co nie ułatwia nam zadania. Jest wiele rzeczy, których widzowie nie widzą, a wymagają one dobrego przygotowania. Mamy wiele rekwizytów i gadżetów, kosmiczne i ekspresowe zmiany strojów. Myślę, że gdyby ktoś to oglądał od kulis, to też byłaby to niezła komedia – mówi Justyna Sieniawska.

Przedstawienie będzie można zobaczyć przedpremierowo w najbliższy weekend. Oficjalną premierę sztuki zaplanowano na poniedziałek (13 maja). Początek o godzinie 18.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO