„Pierwszoligowe” rezerwy Korony tylko zremisowały ze Spartakusem

niedziela, 15 sierpnia 2021 21:50 / Autor: Damian Wysocki

Rezerwy Korony Kielce, wzmocnione zawodnikami pierwszego zespołu, zremisowały na inaugurację rozgrywek IV Ligi ze Spartakusem w Daleszycach 1:1.

Wyjściowy skład „żółto-czerwonych” został złożony z zawodników pierwszej drużyny. Swoje minuty dostali m.in. Adrian Danek, Zvonimir Petrović, Janusz Nojszewski i Mateusz Lewandowski, którzy dzień wcześniej pojawili się na boisku w wygranym spotkaniu z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Podczas letnich przygotowań rezerwy „żółto-czerwonych”, wówczas również zasilone graczami pierwszego zespołu, rozgromiły Spartakusa 5:1.

W niedzielę było zupełnie inaczej. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5. minucie po golu Daniela Wołowca. W 23. minucie wyrównał Jakub Górski. Mimo szans z obu stron, kolejne bramki już nie padły.

Korona II rozegra następny mecz już w środę, kiedy na swoim stadionie podejmie Spartę Kazimierza Wielka.

Spartakus Daleszyce – Korona II Kielce 1:1 (1:1)

Bramki: Wołowiec 5' – Górski 23'

Korona II: Zapytowski – Danek (46’ Zwoźny), Seweryś, Szarek (69’ Kiełb), Lisowski – Zebić (46’ K. Turek), Sewerzyński, Nojszewski, Górski, Petrović (46’ Jopkiewicz), Lewandowski (46’ Strzeboński)