Kuzera o krok od wyrównania rekordu Bartoszka

sobota, 15 kwietnia 2023 22:01 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce uczyniła twierdzę z Suzuki Areny. Wygrała wszystkie sześć z dotychczasowych spotkań w rundzie rewanżowej. Zespół Kamila Kuzery jest o krok od wyrównania rekordu kolejnych domowych zwycięstw, który należy do drużyny Macieja Bartoszka z sezonu 2016/17.

Kielczanie wyrastają na „Rycerzy Wiosny”. W 11 meczach rundy rewanżowej zdobyli 21 punktów, co daje im trzecie miejsce w tabeli za 2023 rok, za plecami Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa.

W sobotę drużyna Kamila Kuzery pokonała Jagiellonię Białystok 2:1, i uczyniła duży krok w stronę utrzymania. Awansowała na 12. miejsce i ma trzy punkty przewagi nad szesnastym Zagłębiem Lubin. Z tym rywalem zmierzy się w Kielcach w przyszłą niedzielę. Jeśli wygra, będzie miała niemal stuprocentową pewność pozostania w ekstraklasie.

W spotkaniu z Zagłębiem, Korona zagra o wyrównanie rekordu domowych zwycięstw z rzędu. W sezonie 2016/17 drużyna prowadzona przez Macieja Bartoszka zanotowała siedem takich triumfów. Jego asystentem był Kamil Kuzera. Kielczanie rozpoczęli serię od zwycięstwa z Zagłębiem Lubin. Ich passę przerwała dopiero Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która ograła ich na zakończenie sezonu zasadniczego.

Dwa razy w swojej historii Korona nie przegrała ośmiu kolejnych spotkań przy Ściegiennego 8. Po raz pierwszy w sezonie 2008/09 po karnej degradacji. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora zanotowali pięć wygranych i trzy remisy. Później, w rozgrywkach 2015/16, taką serię powtórzył Marcin Brosz. Jednak jego drużyna zwyciężyła w trzech spotkaniach, a pięć kończyło się podziałem punktów.

Uwzględniając dwa sezony, Korona była najdłużej niepokonana przy Ściegiennego 8 od momentu otwarcia stadionu w kwietniu 2005 roku. „Żółto-czerwoni” nie przegrali dziesięciu kolejnych spotkań. Ich serię 30 września przerwało Zagłębie Lubin.

Niedzielny mecz z klubem z Dolnego Śląska rozpocznie się o godz. 12.30.