Korona testuje byłego napastnika Zagłębia Sosnowiec

sobota, 04 września 2021 15:55 / Autor: Damian Wysocki

Mateusz Szwed jest zawodnikiem, który był testowany przez Koronę Kielce w sobotnim sparingu z Radomiakiem Radom.

21-letni napastnik pozostaje bez klubu od 30 czerwca, kiedy dobiegła końca jego umowa z Zagłębiem Sosnowiec.

Wychowanek Niedźwiadka Chełm spędził w zespole znad Brynicy dwa sezony. Wystąpił w 40 meczach Fortuna I Ligi, w których zdobył dwie bramki i zanotował siedem asyst. Ten wynik mógł być lepszy, ale niemal całą rundę wiosenną poprzednich rozgrywek spędził na leczeniu złamania kości strzałkowej.

Mateusz Szwed wystąpił w pierwszej połowie sobotniego sparingu z Radomiakiem (1:1). Wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Marko Pervan. W przerwie został zmieniony przez Mateusza Lewandowskiego.