Dziesięciobramkowa wygrana PGE VIVE w Lubinie

wtorek, 25 lutego 2020 19:53 / Autor: Damian Wysocki

We wtorkowym meczu 23. kolejki PGNiG Superligi, PGE VIVE pokonało na wyjeździe Zagłębie Lubin 35:25.

Tałant Dujszebajew zabrał na Dolny Śląsk trzynastu zawodników, w tym trzech juniorów: Miłosza Wałacha, Cezarego Surgiela i Filipa Zdziecha. W Kielcach zostali Andreas Wolff, Alex Dujszebajew, Blaż Janc i Arciom Karaliok.

Mistrzowie Polski błyskawicznie ustawili wtorkowe spotkanie. W 5. minucie Zagłębie prowadziło 3:2, ale kolejne siedem bramek zdobyło PGE VIVE. Kielczanie schodzili na przerwę przy wyniku 18:10, a w drugich, spokojniejszych trzydziestu minutach powiększyli swoją przewagę o dwa trafienia, finalnie wygrywając 35:25.

PGE VIVE rozegra kolejny mecz w sobotę, kiedy w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się z THW Kiel w Hali Legionów (godz. 18).

Zagłębie Lubin – PGE VIVE Kielce 25:35 (10:18)

PGE VIVE: Kornecki, Wałach – Fernandez Perez 6, Surgiel, Pehlivan 3, Kulesz 4, D. Dujszebajew, Lijewski 3, Vujović 6, Moryto 9, Aginagalde 4, Guillo, Zdziech