Drabik wyróżniona

sobota, 02 stycznia 2016 13:57 / Autor: Damian Wysocki

Sandra Drabik z Kick Boxingu Kielce zajęła drugie miejsce w rankingu najlepszych zawodniczek boksu olimpijskiego w kategorii do 51 kg, który przygotował uznany w świecie pięściarskim portal – polskiboks.pl.

W całym zestawieniu obejmującym osiem kategorii wagowych znalazło się łącznie siedem reprezentantek Polski. Na drugim miejscu w kategorii do 51 kg znalazła się Sandra Drabik, która w mijającym roku wywalczyła srebrny medal pierwszych Igrzysk Europejskich w Baku. Pierwsze miejsce w rankingu przypadło Brytyjce – Nikoli Adams, z którą kielczanka przegrała finałową rywalizacje w stolicy Azerbejdżanu.

W 2015 Sandra Drabik stoczyła szesnaście pojedynków, z których jedenaście kończyło się jej triumfem.

Zdaniem portalu  polskiboks.pl, Drabik była najlepsza spośród polskich zawodniczek w kategorii do 51 kg. W tym zestawieniu wyprzedziła Ewelinę Wicherską i Milene Zglenicką.