Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nowa kampania świętokrzyskich policjantów

wtorek, 21 marca 2017 17:01 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Nowa kampania świętokrzyskich policjantów
Nowa kampania świętokrzyskich policjantów
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Świętokrzyscy policjanci dbają o swój wizerunek i ruszają z akcją pod hasłem „Służąc niesiemy bezpieczeństwo”. Planowane w jej ramach wydarzenia są kierowane zarówno do społeczeństwa, jak i do samych mundurowych. Będą konkursy, debaty, a nawet czat na Skype. Pierwszą z akcji był Dzień Otwarty Jednostek Policji, który zainaugurował cały cykl działań. Komendę Wojewódzką Policji przy ulicy Seminaryjskiej tłumnie odwiedziły przedszkolaki.

Cała kampania ma przybliżyć społeczeństwu rolę policji oraz specyfikę jej służby. Mundurowi z naszego regionu chcą także kształtować postawy jednoznacznie negujące przemoc czy łamanie praw człowieka. Przy okazji promowany będzie odpowiedni wizerunek policjanta. - Ciągle mamy potrzebę, by policja była dobrze postrzegana społecznie nie tylko przez pryzmat osiąganych wyników. Cały czas pracujemy nad wizerunkiem, by policjant był traktowany jako przyjaciel potrzebujących pomocy. Ci którzy powinni bać się policjanta, mają się bać. Tak musi być - mówi Komendant Wojewódzki Policji inspektor Dariusz Augustyniak.

Z inicjatywy świętokrzyskich policjantów ma odbyć się ogólnopolska konferencja na temat etosu tego zawodu. Zdaniem pomysłodawców policjantom też trzeba przypominać dlaczego wybrali służbę na rzecz bezpieczeństwa i z czym to się wiąże. Będą też młodzieżowe debaty o potrzebie reagowania w sytuacjach zagrożenia.

- „Wirtualnie-realnie” to taki nasz sztandarowy program. Na czym będzie polegał? W ostatni czwartek każdego miesiąca komendanci z regionu będą dyskutować z mieszkańcami województwo poprzez Skype. Adresy są dostępne na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach - mówi pełnomocnik komendanta świętokrzyskiej policji do spraw ochrony praw człowieka Gerard Bah.

- Szczególnie cenne są te akcje kierowane do młodego pokolenia. Za wyjątkową akcję uważam tę, która uczy młodzież reagowania młodzieży na zło w najbliższym otoczeniu – mówi wojewoda Agata Wojtyszek. Chodzi o cykl debat społecznych dla młodych pt. „Reaguję – nie kabluję”. - Tytuł może trochę przewrotny, ale celowo użyliśmy języka młodych ludzi, którzy niejednokrotnie uważają, że zgłoszenie przestępstwa jest kablowaniem, czyli czymś nagannym. Chcemy to zmienić i pokazać młodym ludziom, że reagowanie na przemoc rówieśniczą jest niezwykle ważne – mówi Gerard Bah. - Wiemy o takich sytuacjach, kiedy słyszymy zza ściany dziejące się krzywdy i nie reagujemy, bo to nie nasza sprawa. To błędne podejście. Reakcja na zło to prawo do ubiegania się o bezpieczeństwo własne czy kolegi – przekonuje wojewoda Agata Wojtyszek.

Z zeszłorocznych badań CBOSu wynika, że 65 procent badanych Polaków darzy policjantów zaufaniem. To więcej niż w przypadku samorządowców, parlamentarzystów, urzędników europejskich, a nawet IPNu. Teraz mundurowi chcą budować jeszcze lepszy wizerunek i edukować społeczeństwo. A działania świętokrzyskich policjantów w tym zakresie zdają się być prekursorskie.

Tag: Policja
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO