Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wrócą do pracy dzięki kompleksowej rehabilitacji

wtorek, 11 stycznia 2022 13:18 / Autor: Magdalena Nowak
Wrócą do pracy dzięki kompleksowej rehabilitacji
Wrócą do pracy dzięki kompleksowej rehabilitacji
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Niepełnosprawni mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą skorzystać z kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy. Podczas szkolenia otrzymają wsparcie lekarza, psychologa i doradcy zawodowego.

Realizacją programu "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy" zajmuje się Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak informuje Fundusz udział w projekcie wiąże się z kilkumiesięcznym pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej. Obecnie w Polsce funkcjonują 4 takie ośrodki: w Grębiszewie (woj. mazowieckie), w Nałęczowie (woj. lubelskie), w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) i w Ustroniu (woj. śląskie).

Każdy z Uczestników projektu bierze udział równolegle w trzech modułach: zawodowym - ukierunkowanym na ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia, psychospołecznym:  mającym na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym,  medycznym: mającym na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia stopniu.

W efekcie uczestnicy uzyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które poprawiają ich status na rynku pracy pozwalając na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wniosek o kompleksową rehabilitację i przesłać dokumenty zgłoszeniowe na adres Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Świętokrzyski, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce z dopiskiem „kompleksowa rehabilitacja”

Tag: PFRON
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO