Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Świętokrzyscy Burzyciele Barier” nagrodzeni

poniedziałek, 05 grudnia 2022 14:02 / Autor: Łukasz Czerwiak
„Świętokrzyscy Burzyciele Barier” nagrodzeni
„Świętokrzyscy Burzyciele Barier” nagrodzeni
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Poznaliśmy laureatów kolejnej edycji konkursu „Świętokrzyscy Burzyciele Barier”. Jego celem jest promowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zgormadzonych gości przywitał krótki występ artystyczny. Następnie wręczono wyróżnienia laureatom, których wyłoniła kapituła na czele z senatorem Krzysztofem Słoniem. 

– Z satysfakcją obserwuje, że w ciągu ostatnich lat coraz mniej wokół nas różnego rodzaju barier. Trzeba jednak rozprawiać się z tymi, które nadal są. Dobrze, że są wśród nas ludzie i instytucje, które potrafią to robić. Takie działania to nie tylko budowanie podjazdów, ale także mentalne pokazywanie, że wszyscy jesteśmy równi – podkreślił senator Słoń. 

Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach. W kategorii „Łatwy Dostęp” wyróżnione zostało Staszowskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Urząd Gminy Strawczyn. Zaś nagrodzona w tej dziedzinie została Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wanacja”.

– Wręczyliśmy nagrody starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która zmodernizowała kilka bloków mieszkalnych. Dostosowali je tak, aby osoby z niepełnosprawnością mogły komfortowo się poruszać. Wykonano podjazdy i zmodernizowano windy, to bardzo ważne i konieczne działania – zaznaczał Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wśród „Przyjaciół osób niepełnosprawnych” wyróżniono Agnieszkę Zaczkowską, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie oraz Krzysztofa Korpika ze Starachowic. Mężczyzna cierpi na niezdiagnozowaną chorobę genetyczną, która ogranicza jego możliwości ruchowe, mimo to aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Zaś „Burzycielem Barier” został Paweł Solarz, dziennikarz Radia Kielce.

– Zajmujemy się kształceniem, rewalidacją i opieką dzieci i młodzieży w różnym stopniu niepełnosprawności, od tego roku nie tylko intelektualnej. Tak się składa, że w tym roku mija 30 lat, od czasu kiedy zaczęłam tę pracę, a od 10 jestem dyrektorem. Myślę, że wyróżnienie to dla mnie ogromny zaszczyt i pełnia szczęścia  – opowiadała Agnieszka Zaczkowska.

Z kolei w kategorii „Skuteczna Komunikacja” wyróżniona została Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, a główną nagrodę otrzymało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO