Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kolejne auto dla Caritas

wtorek, 24 stycznia 2023 17:26 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kolejne auto dla Caritas
Fot. Władysław Burzawa
Kolejne auto dla Caritas
Fot. Władysław Burzawa
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Do Domu Pomocy Społecznej w Ratajach Słupskich trafił bus 9-osobowy. Został on zakupiony przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak już informowaliśmy, samochody 9-osobowe trafiły już do dwóch placówek Caritas diecezji kieleckiej. Nowe auta służące do przewozu osób z niepełnosprawnością trafiły do Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziszowie oraz Dziennego Centrum Opieki i Pielęgnacji w Wiśniówce. Tym razem wsparty został DPS w Ratajach Słupskich, w gminie Pacanów, w powiecie buskim.

– Bardzo się cieszymy z tej kolejnej, znacznej dotacji. Auto z niej zakupione zostało przeznaczony na potrzeby naszego DPS-u w Ratajach. Samochód, który mieliśmy do tej pory miał około 10 lat, więc potrzebne było odświeżenie. Na pewno się przyda, ponieważ nasi pensjonariusze muszą dojechać czasem do lekarza czy do urzędu. Bardzo sobie cenią także wyjazdy kulturalne, które pozwalają im uczestniczyć w tym życiu społecznym – mówił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Koszt dofinansowania PFRON to blisko 115 tysięcy złotych. Środki własne Caritas to zaś niespełna 70 tysięcy złotych.

– Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni. Osoby z niepełnosprawnością mają problem z poruszaniem się, a tak wyposażony samochód to dla nich okazja wyjechania poza mury ośrodka, w którym się znajdują – zaznaczał Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON.

Placówka została utworzona przez kielecką Caritas w 1997 roku i obsługuje 35 pensjonariuszy. Dom nie pomaga tylko starszym i samotnym mieszkańcom, ale także świadczy usługi w zakresie rehabilitacji mieszkańców okolicznych miejscowości. Korzysta z nich rocznie około 150 osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO