Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Lokal za remont. Bogdan Wenta: „Rozważam taką możliwość”

środa, 01 lutego 2023 14:00 / Autor: Weronika Karyś
Lokal za remont. Bogdan Wenta: „Rozważam taką możliwość”
Lokal za remont. Bogdan Wenta: „Rozważam taką możliwość”
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kielecki radny, Marcin Stępniewski, zaproponował miastu wdrożenie programu „Lokal za remont”. Miałby on zostać skierowany do przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i wszystkich innych podmiotów poszukujących lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej. Prezydent wyraził swoje zdanie na ten temat.

– Celem programu „Lokal za remont” byłaby możliwość wynajmowania powierzchni użytkowych, będących w zasobie miasta, na rzecz zainteresowanych podmiotów, za symboliczną złotówkę w zamian za wyremontowanie danego lokalu i przystosowanie go do prowadzonej przez siebie działalności – tłumaczy Marcin Stępniewski.

Jak się okazuje, metraż pustostanów użytkowych będących w zasobie miasta przekracza piętnaście tysięcy metrów kwadratowych.

– Tę powierzchnię trzeba wykorzystać, ponieważ z roku na rok niszczeje, a miasto dodatkowo ponosi koszty jej utrzymania. Program „Lokal za remont” byłby do tego idealny – stwierdza Stępniewski.

Inicjatywa miałaby również charakter proinwestycyjny.

– Niewątpliwie jest to korzystna oferta dla przedsiębiorców, którzy prawdopodobnie chętniej decydowaliby się na prowadzenie swojego biznesu w Kielcach. Rozliczając podatki w naszym mieście, przyczynialiby się do zwiększania dochodów Kielc z tytułu podatku CIT, PIT czy podatku od nieruchomości – kwituje.

Do propozycji radnego odniósł się prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

– Rozważam możliwość wprowadzenia programu mającego pomóc przyszłym najemcom lokali użytkowyc,h będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach – informuje i jednocześnie zaznacza, że całość wymaga przeprowadzenia analizy i wprowadzenia zmian w obowiązujących w mieście przepisach.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO