Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kotłownia zlikwidowana. ŚCO i WSZ podłączone do miejskiej sieci!

poniedziałek, 11 grudnia 2023 19:36 / Autor: Weronika Karyś
Kotłownia zlikwidowana. ŚCO i WSZ podłączone do miejskiej sieci!
Kotłownia zlikwidowana. ŚCO i WSZ podłączone do miejskiej sieci!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Zgodnie z zapowiedzią, Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zostały podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Obsługująca do tej pory szpitale kotłownia została zlikwidowana. Wraz z nią zniknęło znaczące źródło smogu.

W ramach projektu przy ŚCO wybudowano trzy kotłownie gazowe. Dwie z nich wykorzystane będą do zabezpieczenia w ciepło technologiczne i ciepłą wodę. Trzecia będzie służyła do wytwarzania pary.

– Czekaliśmy na tę inwestycję 20 lat, teraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii ma własne, nowoczesne źródło ogrzewania. Pracująca od 30 lat stara kotłownia, opalana miałem węglowym od dwóch tygodni już nie kopci. To dobra wiadomość dla mieszkańców - mówi prof. Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

W sezonie grzewczym ciepło będzie dostarczane z sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach. Poza sezonem, źródłem ciepła będą kotły gazowe.

- Dzięki inwestycji MPEC-u możliwe było podłączenie do miejskiej sieci jeszcze kilku obiektów korzystających do tej pory ze starej kotłowni. Oprócz obu szpitali są to budynki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg oraz trzech bloków przy ul. Grunwaldzkiej znajdujących się w zarządzie MZB w Kielcach – mówi wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Całkowity koszt projektu to przeszło 33 mln zł, z czego 18,5 mln zł to dofinansowanie unijne.

Źródło: kielce.eu

Tag: mpec ŚCO WSZ
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO