Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Przy utworach Mieczysława Fogga wspominali dawne dni

wtorek, 14 marca 2023 08:23 / Autor: Łukasz Czerwiak
Przy utworach Mieczysława Fogga wspominali dawne dni
Przy utworach Mieczysława Fogga wspominali dawne dni
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Za nami Koncert Muzyki Polskiej pt. „Mieczysław Fogg - Wspomnienia Dawnych Dni". Utwory jednego z najwybitniejszych wokalistów XX wieku zaśpiewał Wiktor Kowalski.

Koncert był odpowiedzią na święta, które obchodziliśmy w minionym tygodniu, 8 i 10 marca. Jednak Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych oraz honorowy patron wydarzenia przyznał, że dla niego to okazja, żeby przedłużyć obchody Dnia Kobiet.

– Posłuchaliśmy dobrej muzyki, która pomogła nam się przenieść w czasie. Kiedyś w Polsce odbywały się wieczory taneczne i ten koncert sprawił, że to poczuliśmy. Cieszę się, że słuchacze mieli okazję usłyszeć na żywo świetnie wykonane utwory Mieczysława Fogga – mówił.

Piosenki zaśpiewał Wiktor Kowalski.

– Te utwory są piękne, wzruszające i bardzo romantyczne. Tego rodzaju muzyki na polskich scenach obecnie brakuje i powinno być jej więcej, ponieważ wzrusza i uspokaja, a tego w dzisiejszych czasach bardzo nam potrzeba – powiedział muzyk, który kilka miesięcy temu udzielił wywiadu naszej redakcji. Możecie go znaleźć: TUTAJ.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, a na publiczności nie było ani jednego wolnego miejsca. W Centrum Kongresowym Targów Kielce zgromadziło się ponad 500 osób.

– Po tym jak zadowoleni byli słuchacze muszę przyznać, że to wspaniała inicjatywa. Myślę, że takie wieczorne spotkania z tak piękną muzyką powinny odbywać się częściej – zauważył senator Krzysztof Słoń.

– Myślę, że w każdej kategorii wiekowej znajdą się tacy, którzy kochają utwory Fogga. Bardzo podoba mi się taka inicjatywa i cieszę się, że tak celebrujemy nasze święta – stwierdziła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Organizatorem koncertu była Fundacja im. Stefana Artwińskiego oraz Fundacja Instytut Świętokrzyski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO