Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Przyszli uwielbić Jezusa w Miechowie

sobota, 16 marca 2024 20:45 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Przyszli uwielbić Jezusa w Miechowie
[FOTO] Przyszli uwielbić Jezusa w Miechowie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Stowarzyszenie Dwa Przymierza oraz zespół To On gościli w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Najpierw wierni uczestniczyli w Eucharystii, a potem uwielbiali Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  

Grupa organizuje takie wydarzenia od września, odwiedza parafie diecezji kieleckiej i prowadzi tam spotkania modlitewne w ramach cyklu „Kto idzie za Mną?”. Jak co roku poprzedzają one Uwielbienie W Centrum Miasta Kielce. 

– Uwielbienia dla mnie osobiście są czasem spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. To olbrzymie umocnienie na każdy dzień wyzwań małżeńskich, rodzicielskich i zawodowych. Widząc jak bardzo te spotkania budują nas jako wspólnotę, zapragnęliśmy jeździć do parafii naszej diecezji z taką formą modlitwy, jaką jest uwielbienie. Głęboko wierzę, że jest to ziarno, które wyda piękny i obfity plon. Dla nas jest to również czas budowania relacji między sobą – opowiada Kasia Radek ze Stowarzyszenia Dwa Przymierza.  

Spotkanie w Miechowie było owocnym czasem dla wiernych. Wśród nich była liczna grupa młodzieży.   

– Bardzo się cieszę, że mogłam być, modlić się i spotkać z żywym Jezusem. Czekałam na ten czas i miałam pragnienie, aby uwielbiać Pana. Należę od wielu lat do wspólnoty, dlatego ten rodzaj modlitwy jest mi znany. Jest on dla mnie bardzo ważny, ponieważ ma szczególne miejsce w moim sercu – mówi Jolanta.

Kolejne spotkanie z tego cyklu obędzie się 20 kwietnia w Cierchach. Uwielbienie W Centrum Miasta Kielce zaplanowano na 25 maja.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO