Znakomita druga połowa. Udany powrót PGE Vive do Hali Legionów

sobota, 09 września 2017 14:09 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE Vive Kielce w meczu 2. kolejki PGNiG Superligi pokonali przed własną publicznością MMTS Kwidzyn 36:21. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa sporo problemów z czwartą drużyną poprzedniego sezonu mieli w pierwszej połowie, w której byli mocno nieskuteczni. W drugiej części kielczanie zagrali jednak rewelacyjnie i do swojego konta dopisali cztery punkty za zwycięstwo nad zespołem ze swojej grupy.

Kielczanie po dobrym początku, gdzie szybko zbudowali kilkubramkową przewagę mieli problemy z agresywną obroną gości, a kiedy dochodzili do sytuacji strzeleckich to ich rzuty często nie znajdowały drogi do bramki. Ambitnie grający kwidzynianie na przerwę schodzili z jednym golem zaliczki, prowadząc 14:13.

ZOBACZ GALERIĘ ZJĘĆ Z MECZU - TUTAJ

Po przerwie mistrzowie Polski błyskawicznie odrobili stratę oraz zbudowali kilkubramkową przewagę. Wystarczy napisać, że szczypiorniści PGE Vive pierwsze dziesięć minut po wznowieniu wygrali 6:0. Między słupkami dobre zawody rozgrywał Sławomir Szmal, wspomagany przez świetnie dysponowaną defensywę. W końcówce pojedynku gracze Tałanta Dujszebajewa systematycznie śrubowali swoją przewagę, która ostatecznie zatrzymała się na piętnastu bramkach -  36:21

Najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach "żółto-biało-niebieskich" byli Julen Aginagalde i Blaż Janc, którzy zdobyli po sześć bramek.

PGE Vive kolejny mecz rozegra we wtorek, kiedy w Hali Legionów w trzeciej serii spotkań PGNiG Superligi podejmie Zagłębie Lubin.