Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Zapytowski: Musimy wyczyścić to, co było wcześniej

sobota, 05 listopada 2022 08:08 / Autor: Damian Wysocki
Zapytowski: Musimy wyczyścić to, co było wcześniej
Zapytowski: Musimy wyczyścić to, co było wcześniej
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Czeka nas ciężkie zadanie. Musimy mu sprostać za wszelką cenę i walczyć ze wszystkich sił. Nigdy się nie poddajemy. Jedziemy tak, jak na wojnę – mówi Marceli Zapytowski, bramkarz Korony Kielce, przed wyjazdem do Poznania.

„Żółto-czerwoni” nie wygrali ośmiu ligowych meczów z rzędu. Są na przedostatnim miejscu. Po ostatnim remisie z Piastem Gliwice pracę stracił Leszek Ojrzyński.

– Zawodnicy też odpowiadają za wyniki, bo to my biegamy na boisku. Teraz piszemy jednak nową historię. Chcemy pokazać na co nas stać i sięgnąć po trzy punkty – wyjaśnia młody bramkarz, który wywalczył sobie ostatnio miejsce między słupkami kieleckiej bramki.

Koronie będzie bardzo trudno przełamać niekorzystną serię. W niedzielę zagrają z Lechem. Mistrzowi Polski nie wiedzie się najlepiej w krajowych rozgrywkach, bo zajmuje dopiero ósme miejsce. W czwartek „Kolejorz” wywalczył awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji UEFA.

– Chcemy zrealizować plan na to spotkanie, ale do tego cieszyć się z gry. Wiemy, że każdy chce zobaczyć odmienioną Koronę. Musimy przekuć słowa w czyny. Do Poznania jedziemy z dużą wiarą w sukces – tłumaczy 21-letni golkiper.

Dla Korony najważniejsze jest odbudowanie się mentalne. „Żółto-czerwoni” wygrali ostatni mecz pod koniec sierpnia.

– Ta seria bez wygranej oddziałuje na naszą psychikę, ale musimy wyczyścić to, co było wcześniej. Najważniejszy jest mecz z Lechem. Musimy cieszyć się z każdej chwili spędzonej na boisku. Jesteśmy w stanie walczyć na tym poziomie z każdym. Mamy mocną drużynę pod tym względem – przekonuje Marceli Zapytowski.

Niedzielny mecz w Poznaniu rozpocznie się o godz. 17.30 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO