Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Suzuki Korona Handball jedzie do Czech

czwartek, 10 sierpnia 2023 14:06 / Autor: Damian Wysocki
Suzuki Korona Handball jedzie do Czech
Suzuki Korona Handball jedzie do Czech
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przed Suzuki Koroną Handball pierwsze sparingi w letnim okresie przygotowawczym. Od piątku do niedzieli kieleckie szczypiornistki będą rywalizowały w turnieju towarzyskim w czeskim Hodoninie.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego przygotowują się do sezonu od dwóch tygodni. Do Czech pojedzie 15 zawodniczek. W tym gronie zabraknie jeszcze Katarzyny Grabarczyk, ale doświadczona prawoskrzydłowa zdecydowała się na dalszą grę w kieleckim zespole.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, w kadrze znajdzie się testowana prawa rozgrywająca – Nikola Leśniak z SMS-u Płock.

– To początki budowania zespołu. Jest kilka nowych twarzy. Nie mieliśmy zbyt wielu treningów na hali. Chyba tylko pięć poświęconych piłce ręcznej. Potrzeba czasu na zgranie. Mamy już swoje zagadnienia. Zobaczymy na żywym organizmie, jak będziemy wyglądać w nowych ustawieniach. Jesteśmy tego bardzo ciekawi, podobnie jak poziomu rywalek, z którymi zagramy – mówi Paweł Tetelewski, trener kieleckiego zespołu.

W piątek Suzuki Korona Handball zagra z austriackim Unionen Korneuburg, w sobotę z gospodyniami HK Hodonin, a w niedzielę z niemieckim Frankfurterem HC.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO