Sukcesy reprezentantów KKL-u na Mistrzostwach Polski U20

czwartek, 20 lipca 2023 16:29 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Trzy medale przywiozą zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego z 77. Mistrzostw Polski do lat 20. Tyczkarka Natalia Biskupska zakończyła zmagania w Lublinie jako złota medalistka.

Natalia Biskupska została mistrzynią Polski juniorek w skoku o tyczce. Podopieczna trenerki Agnieszki Wrony zapewniła sobie triumf skokiem na wysokość 3.80 metrów, ustanawiając nowy rekord życiowy.

W tej samej konkurencji w rywalizacji mężczyzn, trzecie miejsce ex-aquo z Arturem Brzezińskim (MKS MOS Wrocław) zajął Nikodem Pochopień. Kielczanin próbą na 4.55 m., uległ jedynie Michałowi Gawędzie z Warszawianki oraz Adamowi Ostatkowi z Wrocławia.

Sztafeta 4x100 m w składzie: Oliwia Masternak, Julia Zacharz, Alicja Borek, Gabriela Lipińska zdobyła brązowe medale imprezy. Zawodniczki KKL-u Kielce pobiegły w czasie 49.93 sekundy. Przegrały tylko ze sprinterkami WLKS Wrocław a także KS Stali LA Ostrów Wielkopolski.

Natomiast inna reprezentantka naszego regionu, była druga w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami. Maja Peryt z KLKS Juventy-Cerrad Starachowice uzyskała w nim czas 6.49.27 s. zdobywając srebrny medal.

Zmagania trwały od 18 do 20 lipca. Łącznie reprezentanci Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zostali sklasyfikowani na piętnastym miejscu w klasyfikacji medalowej, a w zestawieniu punktowym zajęli dwunastą lokatę.