„Srebro” i rozcięty łuk brwiowy Niedźwieckiego w Kownie

poniedziałek, 04 kwietnia 2022 09:59 / Autor: Damian Wysocki

Tomasz Niedźwiecki z KKB RUSHH Kielce wywalczył srebrny medal towarzyskiego turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. Polacy zdobyli dziewięć medali.

Walczący w wadze do 86 kilogramów Tomasz Niedźwiecki stoczył na Litwie dwie walki. W półfinałowym pojedynku nie dał najmniejszych szans Augustasowi Garmusemowi. W finale zmierzył się z  Luksemburczykiem Michelem Erpeldingiem. Zawodnik KKB RUSHH rozciął łuk brwiowy w drugiej rundzie. Po tym nie został dopuszczony do dalszej rywalizacji.

Reprezentanci i reprezentantki Polski wywalczyli w Kownie dziewięć medali, w tym pięć złotych.

Dla „biało-czerwonych” był to kolejny etap przygotowań do majowych imprez mistrzowskich: kobiety wystąpią w mistrzostwach świata w Turcji, a mężczyźni w mistrzostwach Europy w Armenii.